Śląskie Trendy

Runmageddon Silesia już 10 czerwca w Gliwicach!

Runmageddon, najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie, wraca na Górny Śląsk. Już 10 czerwca w Gliwicach będzie można zmierzyć się z przeszkodami na trzech dystansach – Intro (3 km i 15+ przeszkód), Classic (12 kilometrów i 50+ przeszkód), Nocny Rekrut (6 kilometrów i 30+ przeszkód) oraz specjalnej wersji dziecięcej Runmageddon Kids. Po raz pierwszy w historii wszystkie trasy w całości przebiegać będą na hałdach górniczych. W biegu ma wystartować ponad 3 500 uczestników, w tym 800 dzieci. Wiele atrakcji przygotowano również dla kibiców.

Do startu w Runmageddonie przekonały się już dziesiątki tysięcy Polaków, a liczba uczestników z roku na rok systematycznie rośnie. Runmageddon przyciąga różnorodnością tras, interesującymi przeszkodami, chęcią przeżycia przygody, zmierzenia się ze swoimi słabościami i poczucia wspaniałej atmosfery tworzonej przez startujących. Po raz kolejny jedna z edycji Runmageddonu zawita na Górny Śląsk.

Tegoroczny Runmageddon Silesia odbywać się będzie w górniczym klimacie. Na uczestników czekać będzie wiele ekstremalnych przeszkód, m.in. Ściana łańcuchów, Zjeżdżalnia, Indiana XXL, Lodowa, 40 metrowa Slack Line, równoważnia na szynach, piekielny podbieg, wagony transportowe i wiele, wiele innych.

Tegoroczny Runmageddon Silesia będzie wyjątkowy. Prócz tradycyjnie niepowtarzalnych tras, które po raz pierwszy w historii w całości będą przebiegać na hałdach, nowością jest organizacja naszego wydarzenia w tym miejscu w okresie wiosenno-letnim. To nie lada gratka gdyż na hałdach tworzy się wtedy swego rodzaju fatamorgana dając niepowtarzalny klimat. Z kolei z góry hałd rewelacyjnie widać śląskie miasta. Nie muszę mówić, że nocny bieg dzięki temu zyskuje dodatkowego uroku. – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Fundacji Runmageddonu.

Runmageddon Silesia rozpocznie się w sobotę 10 czerwca od godziny 8.40. Start, meta
i rozbudowana strefa kibiców zlokalizowane będą w okolicy ul. wschodniej 40 w Gliwicach.  Dzienna edycja eventu potrwa do 16.  Druga część imprezy zacznie się o godzinie 22:00 gdy na trasę wybiegną uczestnicy biegu nocnego. Prócz głównych biegów, w dziecięcej wersji Runmageddon Kids, startować będą najmłodsi. Ich starty potrwają od 10:15 do ok. 14:00.

Na wszystkich kibiców (wstęp wolny), którzy pojawią się na wydarzeniu, czekać będą strefy kibica, strefa „wyzwań” przygotowana we współpracy z Crossfit Hellwood Gliwice, EXPO oraz gastronomiczna. Zapisy i więcej informacji na stronie www.runmageddon.pl .

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl