Śląskie Trendy

„Ruda Mithrilu…” Konwent Gier i Fantastyki

„Ruda Mithrilu: Mroczna Legenda” to ogólnopolski Konwent Gier Planszowych, Fabularnych i Karcianych organizowanych przy współudziale Sklepu Internetowego „Mithrill” oraz Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 16 stycznia 2016, w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Start: godz. 9.00.
Celem wydarzenia jest integracja miłośników i pasjonatów gier planszowych, fabularnych, karcianych, literatury z gatunku fantastyki i science fiction, a także popularyzacja tej formy rozrywki wśród osób, które dotychczas nie miały styczności ze światem fantastyki. Konwent będzie się odbywał w Miejskim Centrum Kultury oraz w Hali Sportowej „Pogoń” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.
Naszym Konwentem chcemy zgromadzić w jednym miejscu osoby z całej Polski, pokazać, że nie tylko w wielkich miastach, takich jak Poznań, Warszawa, Kraków czy Toruń, jest możliwe zorganizowanie cyklicznej imprezy, która skupi miłośników gier planszowych, fabularnych oraz szeroko rozumianej fantastyki.
W programie naszego Konwentu przygotowaliśmy dla odwiedzających wiele atrakcji takich jak:
„game-roomy” – wydzielone pomieszczenia, w których można zagrać w różne gry, poznać je, nie będąc zmuszonym do zakupu jedynie na podstawie opisów czy rekomendacji sprzedawców,
konkursy z nagrodami,
stoiska, na których można zaopatrzyć się w zarówno nowe, jak i dotychczas istniejące pozycje,
całonocny LARP (Live Action Role Play), w którym uczestnicy będą mogli, odgrywając swoje role, rozwiązać tajemnicę ze świata Legend Cthulhu, stworzonych przez Howarda Philipa Lovecrafta i dowiedzieć się więcej o mrocznych zakamarkach ludzkiej wyobraźni.
całonocną projekcję filmów z gatunku fantasy i fantastyki
prelekcje zaproszonych Gości
Konwent odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic, Narodowego Centrum Kultury oraz Młodzieżowej Rady Miasta Rudy Śląskiej.
Wstęp: 20 zł za dwa dni
5 zł za jeden dzień (tylko MOSiR)
Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl