Śląskie Trendy

Rockowy Sylwester w Gliwicach

Tegoroczny Sylwester odbędzie się na Placu Krakowskim. O godz. 21.00 rozpoczną gliwickie kapele Wiewiórka na Drzewie, Fyl Gut i The Tree. Po nich na scenie pojawią się Tomasz Makowiecki, Mietall Waluś, Titus, Sidney Polak i Joka.


Wiewiórka na Drzewie to zespół dobrze znany nie tylko w Gliwicach, ale również poza nimi. W naszym mieście wiewiórki współtworzą wydarzenie pod nazwą Hałas Miasta, na Pol’and’Rocku (dawnym Woodstocku) mają własną scenę, nazywaną Wiewiórstock. Grają mieszankę rocka, reggae i ska.

Fyl Gut to mieszanina ciężkiego rocka i ciekawego wokalu. Zespół tworzą Jarosław Broda – gitara, Mateusz Milewski – gitara basowa, Jacek Widziszowski – perkusja i Magdalena Stryja – wokal. Z kolei The Tree to połączenie temperamentów nietuzinkowego gitarzysty, nieposkromionego perkusisty, nieprzewidywalnego basisty i niepowtarzalnej wokalistki.
Zespół pochodzi z Gliwic, gdzie na początku 2014 roku wyklarował się obecny skład z którym zespół tworzy i koncertuje. Muzycznie poruszają się w granicach szeroko pojętego rocka czerpiąc z rocka psychodelicznego, punk rocka aż po ska kończąc. Na koncertach nigdy nie brakuje pozytywnej energii, jako, że zespół bawi się grając na scenie.

Po gliwickich gwiazdach, scenę opanują gwiazdy spoza miasta, w tym Tomasz Makowiecki, dobrze znany fanom muzyki alternatywnej kompozytor i tekściarz, Mietall Waluś, znany z projektów Lenny Valentino i Negatyw oraz Titus, wokalista i gitarzysta kultowego zespołu Acid Drinkers.

W repertuarze znalazło się coś również dla miłośników reggae i hip-hopu. Pierwszych ucieszy koncert Sidneya Polaka drugich – Joka, śląski raper znany z formacji Kaliber 44.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl