Śląskie Trendy

Recital Edyty Geppert – mamy bilety na to wydarzenie

25 listopada w  MCK w Rudzie Śląskiej odbędzie się wyjątkowy recital Edyty Geppert udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), zrealizowany wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej.

Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara.

Bilety do nabycia: Kasa MCK tel. 32 248 62 40, bilety@mckrudasl.pl

Bilety Grupowe: tel. 794 759 447 mail: teatrsmiechu.bilety@impresariat.eu

Sprzedaż internetowa: http://www.teatrsmiechu.pl/ (bez prowizji),

http://www.kupbilecik.pl/

Bilety w cenie: 95,- 85,- 80,- 65,-

Serdecznie zapraszamy!

A dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Zostaną one rozlosowane wśród osób, które do końca października na adres konkursy@slaskietrendy.pl prześlą odpowiedź na pytanie: Jak brzmi tytuł pierwszej płyty Edyty Geppert? Nie zapomnijcie podpisać maili!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl