Śląskie Trendy

Projekt 365 na Poziomie

Mieszkająca w Tarnowskich Górach artystka i mama połączyła pasję fotografa z fascynacją macierzyństwem i stworzyła Projekt 365. Każdego dnia, bez wyjątku, robi zdjęcia swoim dzieciom. W maju będzie można je zobaczyć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.

Karolina Wojaczek-Jergla fotografią zajmuje się od 2011 roku. Od blisko 2,5 roku tworzy Projekt 365. Każdego dnia robi zdjęcia swoim dzieciom – 6-letniej Amelii, 2-letniemu Filipowi oraz 2-miesięcznej Zuzi. Skupia się tylko na nich, nie rozpraszając widza dekoracjami i otoczeniem. Ukazując radość, miłość, dorastanie, wciąga w swój intymny, rodzinny świat.

Pewnego dnia zauważyłam, jak szybko mija czas i bezpowrotnie ulatują ważne chwile. Postanowiłam je uwieczniać, jak kadry na taśmie filmowej, dlatego stworzyłam Projekt 365. Z czasem chęć dotrzymania danej sobie obietnicy stała się pasją, która trwa już prawie 2,5 roku – mówi Karolina Wojaczek-Jergla. – Kiedy dzieje się coś pięknego, nawet jeśli są to tylko zwykłe życiowe drobiazgi, zatrzymuję się i zapisuję ten moment na fotografii – dodaje.

Podsumowaniem codziennego życia rodziny Karoliny Wojaczek-Jergli będzie bezpłatna wystawa jej zdjęć w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Będzie można oglądać ją od 2 do 31 maja. Wernisaż zaplanowano na sobotę 6 maja (godz.16.00). To kolejny raz, gdy galeria handlowa organizuje tego typu wydarzenie. W lutym można było oglądać tu 20 grafik komputerowych autorstwa uczniów z bytomskiego „Elektronika”, w marcu klienci zobaczyli zdjęcia Grupy Fotograficznej Karbon na wystawie „Industrialny Bytom”, a w kwietniu „Oblicza Śląska” ukazane z lotu ptaka na zdjęciach Ra2nskiego.

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się 120 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino i sala widowiskowa. Rodzice z dziećmi mają tu do dyspozycji pokój, gdzie można przewinąć i nakarmić swojego malucha. Natomiast kilkuletnie dzieci mogą skorzystać z toalet dostosowanych do ich wzrostu. Właścicielem obiektu jest norweska spółka Borgestad ASA, a zarządzaniem galerią zajmuje się spółka Idea Property & Asset Management.

 

Projekt 365

2-31 maja 2017 r.

Wernisaż 6 maja 2017 r. (godz. 16.00)

Agora BytomGaleria na Poziomie, poziom +3

Wstęp wolny – zapraszamy!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl