Śląskie Trendy

ProfiAuto Show

O pechu będą mogli mówić tylko ci fani motoryzacji, którzy nas nie odwiedzą – deklarują organizatorzy trzynastej edycji targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show (4-5 czerwca, Katowice). W tym roku mocne akcenty imprezy to m.in. kaskaderskie show, możliwość obejrzenia motoryzacyjnych osobliwości i spotkania motoryzacyjnych osobistości. Największe spotkanie branży automotive i fanów motoryzacji na południu Polski, już po raz drugi odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, ale swoim zasięgiem obejmie też Spodek i zewnętrzne tereny pomiędzy obiektami.

Wśród motoryzacyjnych osobliwości, jakie będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend podczas ProfiAuto Show 2016, są m.in.: samochód o dwóch silnikach, wytatuowany i „diabelski” motocykl, wyjątkowe modele Lexusa oraz Yamahy czy auto dla czterech kierowców. Motoryzacyjne osobistości – to mistrzyni rajdowa Klaudia Podkalicka, a także dziennikarze motoryzacyjni – Patryk Mikiciuk i Adam Klimek. Emocje podsyci także wieczorne, kaskaderskie show i trwające przez cały dzień na terenach zewnętrznych pokazy m.in. driftu, kontrolowanych zderzeń, samochodowego bowlingu, taxi na dwóch kółkach i ratownictwa medycznego.

– Chcemy przynajmniej raz w roku zaprosić wszystkich do naszego świata: autentycznej, motoryzacyjnej pasji. Ubiegłoroczna edycja po raz pierwszy odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Nowe miejsce pozwoliło rozwinąć skrzydła i zrealizować śmielsze pomysły. W tym roku chcemy jeszcze więcej: impreza obejmie zarówno MCK, teren przed nim, jak i sam Spodek, w którym w sobotę będziemy prezentować samochody poddane tuningowi – mówi Michał Tochowicz z ProfiAuto.

Calibra Tsunami Bimoto

Podczas ProfiAuto Show 2016, oprócz stoisk 140 najważniejszych marek z branży automotive i strefy tuningowej, obejrzeć będzie można również m.in. egzemplarze takie jak Lexus LFA (jeden z dwóch takich w Polsce) czy Calibra Tsunami Bimoto (samochód z dwoma silnikami o mocy ponad 2000 KM), a także liczne modele takich marek jak Aston Martin, Ferrari, Dodge, Lamborghini, Audi czy Porsche. Na fanów jednośladów będzie czekał m.in. najnowszy model Yamaha MT-10, który niedawno wszedł do produkcji, a także customowe motocykle: Behemot Bike (zaprojektowany przez Adama „Nergala” Darskiego) czy Recydywista (pierwszy na świecie wytatuowany motocykl, pokryty jasną skórą).

Cheyenne Bike - The Recidivist

Pierwszego dnia trwania targów na Placu Honorowym przed Spodkiem zaplanowano m.in. show kaskaderskie Gladiators Day, wypełnione akrobacjami i efektami pirotechnicznymi. W jego ramach zobaczyć będzie można: skoki motocyklowe, strzały do jadącego auta z bazooki, pokazy monster truck i miażdżenia aut, poślizgi kontrolowane oraz akrobacje kaskaderskie z wykorzystaniem miotacza ognia.

ProfiAuto Show to także – już tradycyjnie – wiele elementów przygotowanych z myślą o specjalistach z branży motoryzacyjnej.  W tym roku są to szkolenia, specjalistyczne pokazy (m.in. pierwszej na świecie dziewięciobiegowej skrzyni biegów przeznaczonej do pojazdów osobowych) czy specjalna strefa atrakcji dla mechaników – miasteczko, w którym będą mogli testować sprzęty.

Ponadto, wśród atrakcji zaplanowanych w ramach targów znajdują się również: motoryzacyjny kącik dla dzieci, bezpłatny tor kartingowy, symulator bezpiecznej jazdy, konkursy dla publiczności i występy dj’ek na żywo.

Najaktualniejsze informacje dotyczące wydarzenia znaleźć można w pierwszej edycji specjalnej aplikacji targowej ProfiAuto Show 2016, dostępnej w Google Play i App Store. Wszystkie osoby, które ją pobiorą – będą mogły także kupić bilet na targi za połowę ceny.

CO: ProfiAuto Show 2016

GDZIE: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (obok legendarnego Spodka)

KIEDY: sobota 4 czerwca (w g.10.00-18.00 + show kaskaderskie o 18.30) oraz niedziela 5 czerwca (w g. 10.00-16.00)

 

###

O ProfiAuto:

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz PitStopów ProfiAuto. ProfiAuto jest również sponsorem Waldemara Kluzy, mistrza (2011) oraz podwójnego wicemistrza (2012 i 2014) w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zapraszamy na strony: www.profiauto.pl, www.profiauto.pl/blog oraz www.facebook.com/profiauto

 

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl