Śląskie Trendy

Procol Harum w katowickim Spodku

14 studyjna płyta zatytułowana „Novum” i trasa koncertowa, na której znalazła się Polska – 15 października w katowickim Spodku wystąpi grupa Procol Harum. Fani rocka progresywnego usłyszą na żywo utwory z nowej płyty, ale również najsłynniejsze przeboje zespołu, jak „A Whiter Shade Of Pale”, od nagrania którego mija właśnie 50 lat.  

– Kiedy 25 lat temu zespół Procol Harum zagrał w Sali Kongresowej w Warszawie, Tomasz Beksiński na łamach magazynu Tylko Rock” skomentował ten występ słowami: Takie chwile zdarzają się raz na milion lat.  Mamy nadzieję, że koncert w Spodku będzie dla fanów charyzmatycznego Gary’ego Brookera i jego formacji równie niezapomnianym przeżyciem – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy obiektu.

14 płyta brytyjskiej grupy, zatytułowana „Novum”, ukazała się w kwietniu tego roku. W jej powstanie zaangażowani byli: wokalista Gary Brooker, basista Matt Pegg, perkusista Geoff Dunn, gitarzysta Geoff Whitehorn i grający na organach Josh Phillips. Zespół w tym składzie od siedmiu miesięcy promuje „Novum” oraz świętuje 50-lecie nagrania hitu „A Whiter Shade Of Pale” w ramach światowej trasy koncertowej, na której znalazła się także Polska.

15 października w katowickim Spodku będzie można usłyszeć największe przeboje grupy, poza wspomnianym „A Whiter Shade Of Pale”, również: „A Salty Dog“, „Conquistador”, „Grand Hotel“, czy „Homburg”. O nowej płycie, która również wybrzmi tego wieczoru, Gary Brooker mówi, że to jeden z najlepszych albumów, jakie Procol Harum ma w swoim dorobku.

Bilety na koncert można kupić w portalach internetowych – edmaart.plabilet.pleventim.plkupbilecik.plbiletyna.plticketportal.pl, a także w punktach stacjonarnych, m.in. w księgarniach PWN i w salonach EMPiK.

Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.spodekkatowice.pl/pl/wydarzenia/koncert-procol-harum,571.html.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl