Śląskie Trendy

Premiera „Spacerownika po modernie”

Pierwszy spacerownik po katowickiej modernie. Osobisty przewodnik z mapą – Ty decydujesz jaką wybierzesz trasę, autorzy zostawiają Ci dwadzieścia pięć opowieści zapisanych w architekturze. PREMIERA NA ŚLĄSKICH TARGACH KSIAŻKI. Spacerownik w promocyjnej cenie 16 zł + niespodzianki.

Na równi z tym, co dla wielu zwiedzających obowiązkowe wyrasta nurt tzw. turystyki alternatywnej, która wręcz zakłada unikanie popularnych ścieżek. Chcemy Cię przekonać, że Katowice są idealnym miastem, by się w nim zagubić, zboczyć z utartych szlaków, by poznać miejsca pozornie nieturystyczne, na trasie których nie znajdziesz sklepików z pamiątkami, ale obiecujemy, wrócisz z unikatowymi historiami.

Wyobraź sobie modernistyczne młode miasto, a w nim eleganckie mieszkania z grającym patefonem i radiem, takie, które mają wiele pokoi i np. ogród zimowy. Domy, w których windy zawiozą Cię na 14 piętro (w 1934 roku!), kamienice z podziemnymi garażami i tarasami na dachach. Wyciszone i przestronne sypialnie w strefie prywatnej i salony do przyjmowania gości, skąpane w świetle wpadającym przez rzędy okien. Do tego nowe miejsca pracy – zaprojektowane siedziby specjalnie na potrzeby danej branży.
Dodajmy jeszcze przedszkola i szkoły ulokowane w ogrodach, z basenami i tarasami do kąpieli słonecznych…

Zostawiamy w twoich rękach 25 powodów, dla których warto przystanąć na ulicy z mapą w ręku, spojrzeć w górę i odczytać kilka komentarzy, które przygotowaliśmy w opisach miejsc publicznych, mieszkalnych i sakralnych. 25 powodów, by spojrzeć na Katowice z innej perspektywy, i mamy nadzieję, by wreszcie zachwycić się modernizmem na równi z tymi, którzy kreowali wspólną przestrzeń dla siebie i innych ponad 70 lat temu, w dwudziestoleciu.

I Śląskie Targi Książki / 6-8 listopada / Międzynarodowe Centrum Kongresowe / wstęp wolny / STOISKO nr 83

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl