Śląskie Trendy

Premiera „Pyłu” Teatru Ciekłego Powietrza

Wierzysz w życie pozagrobowe? Teraz już nie musisz! Trans-komunikator ZOJA rozwiewa wszelkie wątpliwości. Skontaktuj się ze swoimi zmarłymi bliskimi i nigdy już nie pozwól, by melancholia zawładnęła twoim życiem! W poniedziałek, 23 maja o godz. 19.30 w chorzowskiej Sztygarce odbędzie się premiera spektaklu „Pył”. To najnowsza produkcja Teatru Ciekłego Powietrza.

Twórcy przedstawienia zabierają w nim widzów na podróż do świata, w którym trans-komunikacja, czyli kontakt ze zmarłymi stał się faktem. Robert, wynalazca cudownego urządzenia o nazwie ZOJA, po raz pierwszy prezentuje swój produkt światu. Przed zgromadzonymi otwierają się wrota do równoległego świata, który zamieszkują dziwne, astralne byty, funkcjonujące według nie do końca poznanych reguł.  Jednak długotrwałe przebywanie w obrębie działania ZOJI niesie za sobą nieoczekiwane efekty, które przyjdzie odczuć nie tylko Robertowi, ale być może i widzom…
Teatr Ciekłego Powietrza to offowa grupa twórcza działająca na terenie Kompleksu Sztygarka w Chorzowie. Skupia ona młodych artystów różnych dziedzin pragnących doskonalić swoje umiejętności i rozwijać własny język, jednocześnie promując teatr, muzykę, film oraz inne sztuki w Chorzowie, jak i na terenie całego Śląska. Spektakle Teatru Ciekłego Powietrza łączą w sobie skłonność do eksperymentu i poszukiwania nowych form z komunikatywnością oraz otwartością na widza. Celem grupy jest stworzenie teatru, który widz nie tylko zrozumie, ale przede wszystkim poczuje, do którego przychodzi się nie po to, by uciec od rzeczywistości, lecz by przeżyć ją w pełni.

Brakuje ci tlenu? Powtarzaj za nami:
Teatr Ciekłego Powietrza, Teatr Ciekłego Powietrza, Teatr Ciekłego Powietrza…

„Pył”

Tekst
Marcin Aleksiej

Reżyseria
Łukasz Kabus

Obsada
Jakub Wróblewski, Justyna Masłowska, Katarzyna Pojda, Łukasz Kabus

Scenografia
Mateusz Jaworski

Muzyka
Marcin Aleksiej

Światło
Karolina Zaleśny

Bilety 30/15 zł do kupienia w Sztygarce

Rezerwacja:

tel.: 32 249 59 92
tel.: 604 614 009

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl