Śląskie Trendy

Półkolonie w Parku Śląskim – ruszają zapisy na LATO 2015

Śląskie Wesołe Miasteczko, ZOO, Elka, Planetarium Śląskie, Kolejka Wąskotorowa, Górnośląski Park Etnograficzny – to tylko część atrakcji II edycji Półkolonii w Parku Śląskim, jednym z największych, śródmiejskich parków Europy.

Już po raz drugi, przez całe wakacje dzieci z regionu będą mogły spędzać czas aktywnie, zdrowo i bezpiecznie w Parku Śląskim w Chorzowie. Park zaoferuje im wszystkie swoje atrakcje, w tym największy lunapark w Polsce, Śląski Ogród Zoologiczny, kolejkę Elkę czy Planetarium Śląskie. Wszystko to w otoczeniu 640 hektarów zieleni.

 Chcemy, aby wszystkie zajęcia odbywały się w parku, który niby dobrze znamy, ale wciąż są w nim tajemnicze zakątki. Dzięki temu dzieci będą odkrywać Park Śląski razem z nami – mówi Kazimiera Szuba, kierownik półkolonii. Po zeszłorocznym sukcesie frekwencyjnym na naszych zajęciach, rodzice telefonowali do nas z pytaniami o zapisy na tegoroczną edycję już na początku lutego tego roku. Miejsca jeszcze są, ale zwłoka w zapisach dzieci nie jest wskazana – dodaje Szuba.

Do wyboru będą dwa rodzaje turnusów różniące się programem. W tygodniu sportowym zajęcia będą związane z dużą ilością ruchu na świeżym powietrzu. W programie m.in.: poranne ćwiczenia, igrzyska półkolonijne, podchody na terenie ZOO.  W tygodniu rekreacyjnym każdy dzień minie pod znakiem gier, zabaw integracyjnych, konkursów,

a zajęcia będą m.in. rozwijały zdolności artystyczne. Jest  też plan na niepogodę. Dzieci będą mogły pójść do kina lub Planetarium, pojechać do paku wodnego lub kręgielni,
a w ramach „Dnia z bohaterem” spotkają się z przedstawicielami odpowiedzialnych zawodów: policjantem i strażakiem.

Bazą półkolonii będzie Sala Zabaw Lizzy (wjazd od ul. Złotej w Katowicach) na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka, gdzie dzieci m.in. codziennie zjedzą drugie śniadanie. Obiad będzie serwowany w restauracji Klub Żyrafy, też w lunaparku. O bezpieczeństwo uczestników półkolonii zadbają wykwalifikowani nauczyciele, doświadczeni wychowawcy placówek wypoczynku.

Zajęcia potrwają przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 16.30. Organizatorzy przewidzieli zniżki dla rodzeństw oraz różne rodzaje oferty. Rodzice będą mogli zapisać dzieci na cały turnus lub na 3 dni.

 

Pierwszy turnus ruszy  29 czerwca. Półkolonie organizuje firma Silesia Catering II – oficjalny operator gastronomiczny Parku Śląskiego.

Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie (GSM 793 567 467) lub mailowo:

polkolonie@salazabawlizzy.pl

Dodatkowe informacje:

www.salazabawlizzy.pl w zakładce „Półkolonie” oraz na
www.facebook.com/polkoloniewparkuslaskim

 półkolonie park śląski

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl