Śląskie Trendy

POKAHONTAZ w katowickim EMPIKu

W niedzielę, 28 stycznia, na fanów hip-hopowego zespołu Pokahontaz czeka niezwykła niespodzianka. Już o  godzinie 18:00 nowo otwarty Empik w Galerii Katowickiej gościć będzie Fokusa i Rahima na spotkaniu autorskim, związanym z wydaniem najnowszego albumu grupy – „REset”. Oprócz wysłuchania opowieści o kulisach powstawania płyty, będzie można zadać swoje pytania, wziąć autograf oraz „zbić pionę” na pamiątkowym zdjęciu.

Śląscy raperzy – Fokus i Rahim spotkają się z fanami w niedzielę, 28 stycznia w Empiku w Galerii Katowickiej, zlokalizowanym na poziomie +2. Zaplanowano krótki wywiad z twórcami, każdy będzie mógł też zadać swoje pytania. Będzie to również okazja również do zdobycia autografu czy zrobienia zdjęcia z idolami. Spotkanie dotyczyć będzie wydania czwartego albumu w dyskografii Pokahontaz zatytułowanego „REset”, ale pierwszego, nagranego w duchu lat 90. Jego premiera miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Wywiad pozwoli lepiej zrozumieć nagrane teksty i przybliżyć twórczość legend Paktofoniki, którzy obecni są na polskiej scenie muzycznej już ponad 15 lat.

13 hip-hopowych utworów katowickiego zespołu Pokahontaz zostało nagranych w stylu lat 90. – określanych jako „Złote lata Hip-hopu”. O ukłonie w stronę klasyki zdecydowała tęsknota za oldschoolem oraz ogromny sukces kawałka „Habitat” z poprzedniej płyty „REversal”, który fani ogłosili najlepszym na płycie. Elektroniczne dźwięki ustąpiły klasycznym mocnym bitom, a tematyka krążka porusza aktualne tematy i problemy obecnego pokolenia. Trueschoolowy przekaz przypadł do gustu słuchaczom, co potwierdza popularność utworu „Czarne lustra” i jego liczba wyświetleń na YouTubie.

Muzycy, jako lokalni patrioci, zaprosili do nagrania płyty śląskich raperów. Gościnnie usłyszymy tu zespół Kaliber 44 (utwór „404”), rapera Bob One (utwór „Czarne Lustra”) oraz Tymka (utwór „Kalendarze”), przedstawiciela młodego pokolenia rapu.

Spotkanie odbędzie się 28.01.2018 od godz. 18.00 w Empik w Galerii Katowickiej (poziom 0). Wstęp jest bezpłatny.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl