Śląskie Trendy

Podróż z Katowic do Warszawy. Czym najszybciej dojechać ze stolicy górnego śląska do stolicy Polski?

Katowice są ważnym ośrodkiem życia kulturalnego, rozrywkowego i sportowego. To właśnie w katowickiej hali widowiskowej (tzw. Spodku) corocznie odbywa się wiele ważnych wydarzeń, które ściągają widzów z całej Polski. Dotyczy to przede wszystkim mieszkańców Warszawy, którzy chętnie odwiedzają stolicę Górnego Śląska. Pokonanie trasy Katowice-Warszawa może zająć od 1-5 h, co uzależnione jest w głównej mierze od wyboru środka transportu. Do wyboru mamy kilka wariantów: pociąg, samochód, autobus i samolot.


Podróż pociągiem z Katowic do Warszawy

Stolica Górnego Śląska jest oddalona od Warszawy o ok. 292 km. Przy pokonywaniu tak długiej trasy warto wziąć pod uwagę to, że wybór środka transportu ma bardzo duży wpływ na czas podróży. Chcąc jak najszybciej pokonać trasę Katowice-Warszawa warto skorzystać z oferty narodowego przewoźnika kolejowego. Do wyboru mamy dwa warianty: podróż Express InterCity Premium (pendolino) — 2,21 h i podróż PKP InterCity — 2,35 h. Osoby, które zdecydowały się na pokonanie trasy Katowice-Warszawa pociągiem oprócz stosunkowo szybkiego przejazdu, w pakiecie mają także: komfort podróży, niską cenę biletu, wysoki komfort podróży, wygodny dojazd na dworzec i dużą liczbę połączeń w trakcie doby.

Podróż samochodem z Katowic do Warszawy

Pokonanie trasy Katowice-Warszawa samochodem ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość wyjazdu o dowolnej porze, a także robienie nieograniczonej liczby postojów w trakcie podróży (jest to bardzo ważne w przypadku podróży z dziećmi). Niestety pokonanie trasy z Katowic do Warszawa ma też sporo wad. Jedną z najważniejszych jest czas podróży. Według Google Maps orientacyjny czas pokonania trasy Katowice-Warszawa wynosi 3,5-4,5 h (uzależnione jest to od wyboru trasy). Oprócz tego warto wziąć pod uwagę, że kilkugodzinna podróż samochodem może być bardzo męcząca nie tylko dla kierowcy, ale również dla pasażerów. Warto także wspomnieć o licznych niedogodnościach, wśród których można wymienić: korki uliczne, prace drogowe, wypadki i kapryśne warunki atmosferyczne.

Podróż autobusem z Katowic do Warszawy

Przejazd na trasie Katowice-Warszawa autobusem nie jest wskazany dla osób niecierpliwych. Na tej trasie kursują zarówno PKS-y, jak i prywatni przewoźnicy. Bez względu na to, na który z tych dwóch wariantów się zdecydujesz, to trzeba wygospodarować przynajmniej 5,5 h. Rozwiązanie to nie ma za wiele zalet — znacznie lepszą opcją jest przejazd pociągiem, ponieważ jest on tańszy, szybszy i wygodniejszy.

Podróż samolotem z Katowic do Warszawy

Przelot trasy Katowice-Warszawa to z pozoru najszybsza opcja podróży. Sam lot z Katowic do Warszawy trwa zaledwie 55 minut. Jednakże należy do tego doliczyć czas odprawy oraz czas dojazdu na lotnisko, a po wylądowaniu — z lotniska. Poza tym warto podkreślić, że loty krajowe bardzo często są opóźnione (nawet o kilka godzin).

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl