Śląskie Trendy

Podróż do wnętrza człowieka w Europie Centralnej

Na wyjątkową podróż po tajemnicach ludzkiego organizmu zaprasza w najbliższy weekend Europa Centralna w Gliwicach. Razem z bohaterami bajki edukacyjnej „Było sobie życie” poznamy tajniki naszego ciała w ramach nowego cyklu Eksperymentarium.

 – Wiedza może być ciekawa, dlatego w każdy pierwszy weekend miesiąca będziemy zapraszać naszych najmłodszych gości do udziału w ciekawych projektach, łączących w sobie świat nauki i zabawy – wyjaśnia Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – To tak naprawdę nasza odpowiedź na rosnące potrzeby dzieci, które coraz częściej chcą aktywnie odkrywać swoją przestrzeń. W ramach cyklu Eksperymentarium chcemy przybliżać różne dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, aby pokazać nie tylko ich ogromny potencjał, ale co najważniejsze, wzbudzić pasję do aktywnego odkrywania otaczającego nas świata.

Na pierwszą z cyklu podróż zapraszamy 5 i 6 lipca. Podczas niej od godz. 13:00 do godz. 19:00 będzie można pod specjalną kopułą pneumatyczną w kształcie mózgu uczestniczyć w zajęciach na temat funkcjonowania oka, ucha, serca oraz mózgu. Wszystkie z nich prowadzone są przez doświadczonych animatorów i ekspertów, którzy w ciekawy sposób zainteresują milusińskich odkrywaną wiedzą. Dla nieco starszych przygotowano warsztaty DNA. Podczas nich czeka nas podróż do krainy genetyki i odkrywanie niezwykłości świata genów, które w znaczącym stopniu determinują naszą codzienność. Nie zabraknie również bardzo lubianych przez dzieci zajęć na temat budowy ludzkiego szkieletu oraz wciągających warsztatów laboratoryjnych „Człowiek pod mikroskopem”.

Dla miłośników nieco innej formy rozrywki Europa Centralna przygotowała letnie kino samochodowe. Co czwartek wyświetlane są na wielkoformatowym ekranie o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych najlepsze światowe hity. W czwartek 3 lipca zapraszamy na film Lousa Leterriera „Starcie tytanów”. To jedno z najbardziej mistrzowskich połączeń fantasy i filmu przygodowego opowiadające o półbogu Perseuszu zobaczymy bezpłatnie już o godz. 21:00.

Z kolei już 11 lipca do Europy Centralnej zapraszamy na piknik rodzinny połączony z prezentacją Piasta Gliwice.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl