Śląskie Trendy

Plac zabaw wielu pokoleń w Parku Śląskim

W tym miejscu nawet seniorzy będą mogli przypomnieć sobie czasy błogiego dzieciństwa. W Parku Śląskim w czwartek, 22 października podczas konferencji prasowej oficjalnie przekazano nowy i wyjątkowy plac zabaw. Takiego miejsca w Zielonych Płucach Śląska jeszcze nie było.


– Ten plac zabaw będzie służył osobom w każdym wieku, powstał w ramach Parku Wielu Pokoleń. Tak naprawdę to dzięki Państwu jesteśmy dziś w tym miejscu. Inwestycja została zrealizowana dzięki głosom oddanym w pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego. – Nasi goście wskazywali, że na terenie WPKiW brakuje placu zabaw z pierwszego zdarzenia. Dlatego przygotowano koncepcję tego miejsca, które właśnie zostało otwarte – dodaje.

Maluchy mają tutaj pole do popisu. Jest trampolina, pająk i ścianki do wspinaczki. Nie brakuje piaskownicy, zjeżdżalni. Uwagę przykuwają dwie huśtawki. Jedna, gdzie nasze pociechy mogą huśtać się wspólnie, patrząc na siebie. Druga powstała z myślą o dzieciach z dysfunkcjami ruchowymi. W centralnej części stanął duży zestaw zabawowy. Jego wymiary – długość 12 metrów, szerokość 4 metry pozwalają na jednoczesną zabawę gromadki dzieciaków.

W sąsiedztwie dla osób starszych wydzielono strefę do rekreacji, to siłownia pod chmurką i strefa kalisteniki. Kto po treningu będzie chciał odpocząć, może skorzystać z wygodnych ławek i leżaków.

Do placu zabaw prowadzi al. Harcerska i promenada gen. J. Ziętka. Bawialnia znajduje się niedaleko skrzyżowania ścieżek przy Ogrodzie Bylinowym. Budowa nowej atrakcji w Parku Śląskim kosztowała 700 tys. zł.

– Bardzo dobrze wspominam Park Śląski, jest mi szczególnie bliski. Zagrałem tutaj mój pierwszy koncert, tutaj też poznali się moi rodzice. Cieszę się, że park się rozwija. Będzie wyglądał pięknie, światowo – wspominał Piotr Kupicha, lider grupy Feel, który uczestniczył w spotkaniu z dziennikarzami.

źródło: Park Śląski

Fotografia Rafał Zduńczyk/Park Śląski

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl