Śląskie Trendy

Piramidy „wyrosną” w Forum

Od 18 lutego do 5 marca gliwickie CH FORUM zaprasza do starożytnego miasteczka na spotkanie z pradawnym Egiptem. „Starożytny Egipt” to wystawa łącząca w sobie świetną zabawę z walorami edukacyjnymi. Miasteczko składa się z budowli wzorowanych na starożytnej, egipskiej architekturze.

Dzieci po całym starożytnym miasteczku oprowadzać będzie historyk i kulturoznawca, który przedstawi im starożytny Egipt. Goście miasteczka dowiedzą się też od niego więcej o prezentowanych rzeźbach, które przedstawiają Nefretete, boga Anubisa i Sfinksa oraz poznają metodę powstawania i wykorzystywania papirusu.Na początku każdej wyprawy dzieci będą ubierane w egipskie stroje, a dziewczynki dodatkowo charakteryzowane. Wszyscy otrzymają również „Dzienniczki małego odkrywcy”, w których znajdą informacje
o odwiedzanych stanowiskach i ciekawostki ze starożytnych czasów. Maluchy, uczestnicząc w animacjach na poszczególnych stanowiskach, będą mogły ponadto zdobywać do dzienniczków pieczątki.Dwie największe budowle: Piramida i Grobowiec Faraona, pozwolą dzieciom poczuć atmosferę starożytności. Wejście do Piramidy będzie zamykane wrotami, a w jej wnętrzu będą się odbywać seanse filmowe. Dzieci, oglądając film o piramidzie – jednym z kluczowych symboli architektury egipskiej, dowiedzą się o procesie jej budowy, konstrukcji i przeznaczeniu. W Grobowcu Faraona dzieci otrzymają zadanie odczytania hieroglifów umieszczonych na ścianach grobowca. Grobowiec również będzie zamykany, zaś dzieci otrzymają latarki, aby w ciemnościach łatwiej odszyfrować hieroglify.Kolejnymi atrakcyjnymi elementami interaktywnej zabawy w CH FORUM są stanowiska Egipska Pustynia oraz Starożytna Egipska Biżuteria. Dzieci wcielą się na nich w role małych archeologów lub artystów wyrabiających egipską biżuterię.Wszystkie dzieci zwiedzające wystawę będą miały zapewnioną opiekę animatorek. Wystawa będzie dostępna codziennie od godz. 9:00 do 19:00. Zorganizowane grupy mogą się kontaktować z punktem Informacyjnym pod numerem tel. 32 335 73 00.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl