Śląskie Trendy

Piknik Olimpijski w Parku Śląskim

Pierwszy raz poza stolicą, a dokładnie – w Parku Śląskim. 14 września (w niedzielę) odbędzie się Piknik Olimpijski, udział w którym potwierdziło już 100 medalistów.

Tylu utytułowanych sportowców na metr kwadratowy do tej pory w naszym kraju można było spotkać tylko w Warszawie, na Pikniku Olimpijskim. Jego 16. edycja, po raz pierwszy odbędzie się jednak poza stolicą. 14 września, na Dużej Łące stanie skocznia narciarska i laserowa strzelnica biathlonowa. Zapowiadany jest udział blisko stu medalistów olimpijskich!

Piknik zorganizują wspólnie Polski Komitet Olimpijski i Park Śląski. Początek o godzinie 12, a zakończenie około 18.30. Wstęp jest wolny. – Liczymy, że śląska edycja Pikniku zostanie dobrze przyjęta w tym regionie naszego kraju i stanie się cykliczna – mówi Tomasz Piechal z działu marketingu PKOL. – To nasza sztandarowa impreza. Przyciąga rzesze kibiców, przedstawicieli świata sportu, biznesu i polityki. Naprawdę warto tu być – zaprasza.

Piknik pielęgnuje ideę olimpizmu, zdrowy tryb życia, jest okazją do zaprezentowania publiczności polskich medalistów olimpijskich. – Spodziewamy się ich blisko stu – przyznaje Piechal. – Gwiazdy polskiego olimpizmu, zawodników od lat wzbudzających w nas emocje swoimi heroicznymi wyczynami, można spotkać w takiej liczbie tylko na Pikniku Olimpijskim. To jedyna szansa zdobycia autografu czy też zrobienia popularnego w ostatnim czasie „selfie”. Wielką atrakcją będzie możliwość zmierzenia się z którymś mistrzem w jednej z dziesiątek konkurencji, które przygotujemy – dodaje.

16. edycja imprezy to około dwadzieścia stanowisk promujących różne dyscypliny sportowe. W programie imprezy przeważać będą sporty letnie, takie jak: wioślarstwo, jeździectwo, judo, kolarstwo, lekkoatletyka, łucznictwo i piłka nożna. Na terenie Parku Śląskiego pojawią się także zimowe konkurencje. Powstanie skocznia narciarska i laserowa strzelnica biathlonowa. Do zabawy wśród zimowych stoisk, zaproszono już medalistów olimpijskich z Soczi oraz polskich medalistów 2. Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, którzy wrócą z chińskiego Nankinu.

W Strefie Idei Olimpijskiej, gościem będzie sobowtór inicjatora nowożytnych igrzysk olimpijskich – Pierre’a de Coubertin. Na terenie Parku Śląskiego rozmieszczone zostaną także: Strefa Nadziei Olimpijskich, Świat 1000 Uśmiechów dla najmłodszych czy stanowisko armwrestlingowe dla prawdziwych twardzieli.

Jedną z głównych atrakcji Pikniku, będzie Strefa Tauron. Jej głosem został znany dziennikarz i sprawozdawca sportowy, Bożydar Iwanow. W strefie na wszystkich czeka moc atrakcji, m.in. pokaz trików piłkarskich Pawła Skóry, trening narciarski na sucho prowadzony przez Tauron Bachleda Ski, GOPR w akcji czyli pokazy ratownictwa górskiego, fotobudka, konkursy z nagrodami. Zaprezentują się tam także siatkarki MKS Tauron Dąbrowa Górnicza, szczypiornistki KPR Ruch Chorzów oraz koszykarze Tauron Basket Ligi. Juniorzy żużlowi z Tarnowa pokażą motocykl używany w tym sporcie. Ze wszystkimi gośćmi strefy będzie można porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcie i otrzymać autograf.

Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego podkreśla, że lokalizacja właśnie w parku, nie jest przypadkowa. – Coraz więcej naszych działań jest ukierunkowanych na sport i zdrowy tryb życia. Cieszymy się, że to kolejne jest tak prestiżowe i w tak doborowym towarzystwie – mówi. – Postaramy się zapewnić uczestnikom jak najlepsze warunki do spotkania ze swoimi idolami i liczmy na naprawdę dobrą zabawę.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl