Śląskie Trendy

Paul de Ruiter z cyklu Mistrzowie Architektury

Kiedy widzimy szklaną bryłę Willi Kogelhof, ostatnie, co przychodzi na myśl, to energooszczędność. A jednak: Paul de Ruiter, holenderski architekt, już od 1994 roku udowadnia że „estetyka i zrównoważone wykorzystanie energii nie wyklucza się wzajemnie”. Wykład architekta Paula de Ruitera, który odbędzie się w piątek, 18 marca o godz. 18.00 w Muzeum Śląskim, przy ulicy T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach.

Czyste, szlachetne bryły jego projektu nie są zniekształcone panelami fotowoltaicznymi a ogrody przekopane pod pompy ciepła. Paul de Ruiter ofertuje przeszklone przestrzenie z widokiem na stawy migracyjne ptaków czy atrialną klatkę schodową, która równoważy komfort termiczny w całym budynku.

Misją architekta z pewnością jest ochrona środowiska, rekompensowanie strat energii, czy też stworzenie idealnej przestrzeni dla człowieka. Jednak trzeba zauważyć, że nasz kolejny Mistrz Architektury, tworzy również i przede wszystkim piękną architekturę – architekturę pełną rytmu, symetrii i proporcji. Architekturę, która uspokaja i która inspiruje. Tylko trzeba ją najpierw zobaczyć.

Po wykładzie zapraszamy wszystkich do KluboGalerii SARP, przy ulicy Dyrekcyjnej 9, gdzie będzie możliwość rozmowy z Mistrzem w mniej formalnej atmosferze.

Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc. Niedługo udostępnimy formularz zgłoszeniowy, ale już teraz można rezerwować miejsca wysyłając zgłoszenie drogą elektroniczną: miejscenawyklad@sarp.katowice.pl.

Osoby zarejestrowane mają pierwszeństwo wejścia. Sala wykładowa będzie otwarta od godz. 17.30. Rezerwacje miejsc obowiązują do godziny 17.50. Później wpuszczamy wszystkich chętnych aż do zapełnienia sali.

Organizatorzy: Muzeum Śląskie i SARP oddział w Katowicach

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl