Śląskie Trendy

Paranienormalny wieczór w Forum

Piątkowy wieczór (17 sierpnia) z pewnością na długo zapadnie w pamięć klientom CH FORUM. Zakupy umili im bowiem jeden z najlepszych polskich kabaretów – Paranienormalni. Komicy pojawią się na scenie o godz. 18.00.


– Artystów zobaczymy m.in. w skeczu Kinokomedii pomyłek prezentującej iście czeski humor- wyjaśniają organizatorzy wydarzenia odbywającego się w ramach cyklu „Sierpień z kabaretami”.

Pierwszy program powstał w 2004 roku pod koniec wakacji. Znalazły się w nim między innymi skecze: takie jak” Papieros”, „Młotek” czy „Gołębie”. Początkowo w składzie byli Robert Motyka i Igor Kwiatkowski, którzy występowali na scenie oraz Rafał Kadłucki, który był odpowiedzialny za techniczną stronę występów. W 2008 roku do grupy dołączył Michał Paszczyk – aktor i artysta kabaretowy związany z wrocławskim kabaretem Neo-Nówka. A z końcem 2017 roku szeregi grupy opuścił Igor Kwiatkowski.

Uznanie publiczności zdobyli postacią̨ szalonej i zwariowanej Mariolki, będącej parodią współczesnych nastolatek. Postać absolutnie kultowa, której wiele wyrażeń trafiło do potocznego języka.

Paranienormalni bacznie obserwują zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury i przyrodę, relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego to tematy, które pojawiają się w ich żartach, natomiast konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie dotykają tematów religii.

Wstęp na piątkową imprezę – podobnie jak na wszystkie pozostałe – będzie wolny i nie będą wymagane żadne wejściówki. Miejscem przedstawień jest nowy lokal Scena FORUM (I p., obok sklepu Martes Sport). Na widowni zasiądzie ok. 250 osób; pozostałe miejsca są stojące.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl