Śląskie Trendy

ONLINE: Międzynarodowy Festiwal Rysowania

Ze względu na pandemię koronawirusa, 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Rysowania w Zabrzu odbędzie się w przestrzeni cyfrowej. Obecna edycja festiwalu, wyjątkowo nie będzie miała formy konkursu a będzie promocją SZTUKI i prac uczestników.


Festiwal Rysowania od lat zmienia Zabrze w światową stolicę rysunku, a teraz dzięki edycji online i za pomocą działań w sieci, może dotrzeć jeszcze dalej!
Kontynuując tradycję festiwalu rysowania postaci z natury tematem jest POSTAĆ W DOMOWEJ PRZESTRZENI, jest to temat, który pozwoli uchwycić czas odizolowania, w tym trudnym okresie a jednocześnie dzielenia go ze sobą, domownikami i rodziną. Ujęcie w rysunku członków rodziny i utrwalenie chwili podkreśla Metropolitalne Święto Rodziny, które rok rocznie splata się czasowo z Festiwalem.

ZADANIA UCZESTNIKA:

Kontynuując tradycję festiwalu rysowania postaci z natury:
1. NARYSUJ POSTAĆ W DOMOWEJ PRZESTRZENI na dowolnym formacie (nieprzekraczającym B1) i w dowolnej technice.
2. Opublikuj jako post na oficjalnym profilu Międzynarodowy Festiwal Rysowania – Official, opisując swoją pracę w treści posta podobnie jak to było w poprzednich edycjach:

Imię:
kategoria wiekowa (znajdziesz w opisie na wydarzeniu):

(Możesz nominować do podjęcia wyzwania i narysowania postaci, trzy osoby w treści Twojego opisu.)

3. Jeśli Twój post zostanie zatwierdzony jako zgodny z regulaminem, zostanie opublikowany na profilu MFR-official.

HARMONOGRAM MFR:

29 maja 2020 r., o godz. 9.00 wystartuje Festiwal i trwać będzie do 5 czerwca 2020r.
– w tygodniu festiwalowym możecie spodziewać się atrakcji w postaci filmów z wizyt w pracowniach artystów pokazujących swój warsztat wszystkim sympatykom Międzynarodowego Festiwalu Rysowania. Materiały będą publikowane na profilu MFR-official.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl