Śląskie Trendy

Olejek do ciała zamiast perfum – nowy trend?

Zapach od zarania wieków był ważny dla człowieka. Już nam starożytni dbali o to, aby skrapiać ciało pięknymi woniami. W ostatnich wiekach pachnidła przybrały głównie wymiar perfum. Ich szeroki wybór sprawił, że nawet najbardziej wybredny nos znajdzie idealny zapach dla siebie. Niektóre domy perfumeryjne coraz częściej obok perfum proponują piękne pachnące olejki do ciała. Te pojawiły się m.in. w ofercie zapachów Toma Forda. Czy mogą one zastąpić tradycyjne i dobrze nam znane perfumy?


Najpiękniejsze zapachy natury

Perfumy uznawane są we współczesnym świecie za kompozycje oferujące najlepsze i najbardziej luksusowe zapachy. Okazuje się jednak, że równie pięknie (jak nie piękniej) pachną olejki do ciała. Są one tworzone na bazie zapachów natury, a przez to są intensywniejsze. Ich zaletą jest również cena – często o wiele niższa niż tradycyjnych perfum.  Sprawia to, że wiele osób rezygnuje z perfum na rzecz olejków. Te natomiast proponuje coraz więcej znanych i cenionych marek perfumeryjnych.

 

Czym są olejki eteryczne do ciała?

Naturalne olejki eteryczne to lotna mieszanina, która w swoim składzie zawiera od kilkudziesięciu do kilkuset związków. Powstają jako wtórny metabolit magazynowy w każdej części potencjalnej rośliny: korzeniu, kłączach, zielu, liściach, kwiatach, owocach, nasionach, korze. Olejki zapachowe do ciała pozyskuje się na kilka sposobów. Najczęściej pozyskuje się je z suszonych lub świeżych roślin metodą destylacji parą wodną lub hydrodestylacji. W przypadku olejków cytrusowych stosuje się najczęściej wyciekanie lub ekstrakcję rozpuszczalnikami organicznymi. Olejki eteryczne po połączeniu z alkoholem etylowym lub olejem roślinnym/parafinowym tworzą tradycyjne perfumy.

Olejek zamiast perfum?

Rezygnacja z perfum wcale nie oznacza, że nie będzie się roztaczać pięknych zapachów. Tradycyjne pachnidła można zastąpić olejkami. Można się o tym przekonać na https://www.perfumeria.pl/collections/tom-ford. Tom Ford oprócz klasycznych perfum proponuje Neroli Portofino Olejek do ciała. Jest to olejek oparty na zapachu perfum Tom Ford Neroli Portofino. Wonie, jakie projektant zamknął w gustownej buteleczce to połączenie cytrusowych aromatów. Nutami głowy są bergamotka, mandarynka, cytryna, lawenda, mirt, rozmaryn i gorzka pomarańcza. W nucie serca można wyczuć kwiat afrykańskiej pomarańczy, jaśmin, nerolę, natomiast nutę bazy stanowi ambra, piżmo ambrowe, dzięgiel. Takie połączenie sprawia, że olejek do ciała Toma Forda może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Zaletą pachnących olejków do ciała jest to, że nie tylko roztaczają piękne aromaty długo utrzymujące się na ciele, ale także i nawilżają naskórek i w inny sposób pozytywnie działają na ciało.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl