Śląskie Trendy

Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2017

Do 30 listopada trwa VII Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2017. Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach jest współorganizatorem VII OFFO.

Fotografia otworkowa to dowód na to, że do wykonania zdjęć wcale nie potrzeba zaawansowanego sprzętu. Aby otrzymać obraz fotograficzny, wystarczy zwykłe, zaciemnione pudełko z niewielkim otworem oraz materiał światłoczuły. Powstające w ten sposób prace charakteryzują się bardzo długim czasem naświetlania, jak również specyficzną poetyką.

Artystów tworzących tą techniką od 2005 r. gromadzi Festiwal OFFO. W ramach jego siódmej edycji swoje wystawy zaprezentuje 38 artystów z Polski i 21 z zagranicy (Brazylia, Czechy, Francja, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Szwecja, Ukraina, USA, Wielka Brytania i Włochy) oraz 8 Grup Twórczych, w tym pochodzących z Portugalii i Włoch. Fotografie prezentowane będą  w 38 galeriach, w 18 miejscowościach na całym Górnym Śląsku oraz w Zagłębiu i Małopolsce. W festiwalu udział biorą uznani artyści uprawiający ten gatunek fotografii – członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, Artyści Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, wykładowcy uczelni artystycznych, oraz artyści Międzynarodowej Federacji Fotografii Artystycznej F.I.A.P.

04.11.2017 r. w godz. 10.00 – 13.00 w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach odbędą się Warsztaty Fotografii Otoworkowej w technikach szlachetnych (cyjanotypia), które poprowadzą Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa. Tego samego dnia o godz. 18.00 również w DK Chwałowice odbędzie się wernisaż wystaw czeskich artystów (Marcela Chrenšťová, Jiří Hanzel, Anton Svrček, Kateřina Machulková, Michaela Davidova), prezentujących swoje prace w ramach OFFO.

Szczegółowe informacje na temat OFFO na stronach: www.offo.netarteria.info, www.facebook.pl/offo.festiwal.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl