Śląskie Trendy

Obrazy z filmu „Twój Vincent”

Wystawa została zaprojektowana i przygotowana przez reżyserów i scenarzystów filmu, Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana, kierownika animacji malarskiej, Piotra Dominiaka, i kierownika produkcji, Tomasza Wochniaka. Do jej powstania przyczynili się także malarze i animatorzy filmu: Dominika Hofman i Krzysztof Nowicki.
Wystawa przedstawia 122 obrazy wykonane techniką olejną, jaką stosował Vincent van Gogh w swoich pracach. Zanimowane w filmie, opowiadają historię życia artysty.

Ekspozycja dopełni estetyczne przeżycia wywoływane przez twórczość Mistrza tych, którzy jeszcze nie widzieli filmu.
Ci, którzy są już po seansie, będą mieli przyjemność wejść jeszcze głębiej w świat „Twojego Vincenta” i cieszyć się obrazami, które ożywały w kinie.

Wszystkie obrazy pochodzą z filmu „Twój Vincent” nominowanego do Oscara

data: 13 maja 2018 (niedziela),
w godzinach od 12.00 do 14.00  wstęp tylko za zaproszeniami,
w godzinach od 14.00 do 18.00  16 zł (bilet normalny), 10 zł (bilet ulgowy)
miejsce: pl. Jana III Sobieskiego 2
wstęp: 16 zł (bilet normalny), 10 zł (bilet ulgowy)

„Film animowany „Twój Vincent” powołuje do życia obrazy Vincenta van Gogha, aby opowiedzieć historię tego wielkiego artysty. Wykonaliśmy ten film taką samą techniką, jaką van Gogh stosował, malując obrazy olejne. 65 000 klatek, składających się na animację, namalował zespół złożony ze 125 malarzy. Zajęło im to 2 lata. Gdy produkcja dobiegała końca, nasze studio było wypełnione obrazami z filmu. Odpowiadaliśmy na niekończące się pytania od osób z całego świata o to, jak powstał „Twój Vincent”. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć tę wystawę. Ustanowi ona kontekst pozwalający odbiorcom, którzy nie widzieli jeszcze filmu, zintensyfikować to przeżycie. Natomiast ci, którzy są już po seansie, będą mieli okazję wejść jeszcze głębiej w świat  „Twojego Vincenta” i cieszyć się obrazami, które ożywały w kinie. Nigdy nie spodziewałam się, że mój film krótkometrażowy stanie się międzynarodowym pełnometrażowym filmem z produkcją na ogromną skalę.”

Dorota Kobiela
Pochodząca z Bytomia reżyserka, scenarzystka i twórczyni „Twojego Vincenta”

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl