Śląskie Trendy

Nowoczesne meble do salonu – gdzie jest miejsce na komodę a gdzie na ławę?

Urządzanie salonu wiąże się z dobrym rozplanowaniem rozmieszczenia mebli w ramach dostępnej przestrzeni. W zależności od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy, możemy inaczej zaplanować aranżację pokoju dziennego. Czy powinniśmy zdecydować się na efektowny narożnik, czy może wybierać klasyczną sofę w towarzystwie foteli? Czy w naszym salonie lepiej sprawdzi się stolik do kawy czy może ława? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule, przeczytaj i dowiedz się już teraz!


Komoda do salonu – idealna podstawka pod telewizor?

Zastanawiając się, jakie meble do salonu wybrać, na myśl przychodzą nam od razu zestawy typu „wypoczynek” – wygodne kanapy, fotele, rozkładane sofy z funkcją spania. Wszystko to w naszych myślach uzupełniamy przez dodanie stolika kawowego lub ławy, by picie i jedzenie zawsze były pod ręką. To już niesławna tradycja, że honorowe miejsce w każdym salonie zajmuje telewizor – często właśnie wokół niego budujemy przestrzeń. Płaski ekran może oczywiście wisieć na ścianie, może również stać na szafce – funkcję tego drugiego rozwiązania często przejmuje ostatnio komoda do salonu. Jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie, mebel pełen szuflad to dobre miejsce, by schować w nim zapasowe obrusy czy zastawę stołową, zaś płaska powierzchnia sprawdzi się idealnie jako podstawka pod nawet duży telewizor.

Ława do salonu czy stolik kawowy?

Wybór między ławą do salonu a stolikiem kawowym w dużej mierze jest uwarunkowany ilością posiadanego miejsca. W większych salonach sprawdzi się ława, w mniejszych – stolik. Niezależnie na którą opcję się zdecydujemy, musimy pamiętać, że meble do salonu muszą pasować do ogólnego wystroju wnętrza. Na szczęście zarówno ławy, jak i stoliki dostępne są na rynku w różnych wariantach – największą popularnością cieszą się jednak modele drewniane i szklane w kwadratowych lub prostokątnych (rzadziej: owalnych) kształtach.

Aranżacja salonu

Stolik lub ława do salonu powinna zajmować miejsce w centralnym punkcie pomieszczenia. Wokół niej najlepiej ułożyć fotele lub sofy – duża kanapa może być również meblem, który postawimy pod ścianą, lub który będzie pełnił funkcję granicy między pokojem dziennym a otwartą kuchnią. Meble do salonu układamy w pomieszczeniu najczęściej w sposób symetryczny, w niewielkich odstępach od siebie i kierujemy je w stronę telewizora znajdującego się przy ścianie, co jednocześnie wymusza, by okno znajdowało się z tyłu lub po boku.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl