Śląskie Trendy

Nowe oblicze Śląskiego Wesołego Miasteczka

Początek lata to nie tylko czas poznawania nowych miejsc podczas wyjazdów wakacyjnych, ale także odkrywanie na nowo, tych, które znane są od dawna. Nowe oblicze pokazuje także Śląskie Wesołe Miasteczko. W tym sezonie na odwiedzających czekają trzy nowe atrakcje.

Roller Coaster Himalai

To pierwsza z nowości, którą oferuje Wesołe Miasteczko. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kolejka, która wjeżdża z pasażerami na wysokość maksymalnie 15 metrów, a urządzenie wykorzystuje przeciążenia „góra – dół”, które symulują lot samolotem.

Super Ślizg XXL

Ta atrakcja znajduje się w strefie dziecięcej, niedaleko Rollercoaster Turbo. Jest to 12-metrowa zjeżdżalnia na sucho, która posiada 8 torów zjazdowych, dzięki którym można poczuć się jak w wielkim aquaparku, tylko bez wody.

Ekspres Preriowy

To już ostatnia z nowości, którą oferuje Wesołe Miasteczko. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla dzieci. Wystylizowana została na klimat Dzikiego Zachodu, a wagoniki są ciągnięte przez lokomotywę – parowóz.

Swój wygląd zmieniają także karuzele już wszystkim znane. Wokół nich wyrastają kolorowe klomby i egzotyczne skalniaki. Wzdłuż ścieżek pojawiają się nowe ławki. A to dopiero początek. Trzy tysiące posadzonych świeżo tui i ogromna liczba kwiatów utworzyły atmosferę gigantycznego ogrodu.

Anna Marcok

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl