Śląskie Trendy

Nieoficjalne zwroty po angielsku, których nie uczą w szkole

Angielski, którego uczymy się w szkole oczywiście pozwala nam nauczyć się wielu ciekawych rzeczy i opanować przynajmniej podstawy niezbędne do komunikacji w tym języku. Oczywiste jest jednak, że szkoła nie nauczy nas wszystkiego. Podczas zajęć nie będziemy mieli raczej okazji na poznanie pewnych nieoficjalnych zwrotów, które z pewnością pozwolą nam jeszcze lepiej porozumiewać się w anglojęzycznym kraju.


Przydatne na co dzień

Potoczne zwroty są nieodłączną częścią języka angielskiego. To, czego nauczymy się w szkole rzecz jasna będzie bardzo przydatne, jednak jeśli zależy na tym, by bardziej dopasować się do mieszkańców Wielkiej Brytanii powinniśmy poznać kilka zwrotów używanych mniej formalnie. Taka umiejętność pozwoli nam także zyskać w oczach rozmówców. Zamiast używać znanych ze szkoły zwrotów, pokażemy że umiemy znacznie więcej.

Warto je znać

W Wielkiej Brytanii podczas nieformalnych rozmów używa się zazwyczaj kilku popularnych sformułowań.  Przykładowo, gdy spotykamy się z przyjaciółmi i na koniec chcemy powiedzieć, jak dobrze się bawiliśmy wystarczy krótkie „I had a ball”. Z kolei w przypadku, gdy chcemy pochwalić czyjąś kuchnie (zwrot tez sprawdzi się raczej u znajomych) użyjmy słów „This grub is awesome”.

Co powiedzieć, gdy ktoś zachowuje się niepoważnie i nie do końca się nam to podoba? Wśród przyjaciół nie musimy układać zdań typu „Stop messing around”. Bardziej potocznym wyrażeniem będzie „Stop goofing around”. W tym przypadku warto także zapamiętać proste „Take it easy”.

Oprócz wyżej wymienionych dobrze jest wiedzieć również, co to znaczy, gdy ktoś powie do nas: „I am knackered” (jestem zmęczony), „fat chance” (nie ma szans), „give me a hand” (pomagać komuś), „long time no see” (nie widzieliśmy się przez długi czas).

Angielskiej mowy potocznej możemy uczyć się samodzielnie, lub skorzystać z zajęć z Native Speakerem na przykład w szkole Lincoln. Tego typu lekcje pozwolą nam zapoznać się z tak zwanym „żywym” językiem. Native Speakerzy prowadzą zajęcia całkowicie po angielsku, co pozwala nam na dużo szybsze zapamiętanie nowych zwrotów.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl