Śląskie Trendy

Niania na Śląsku – gdzie szukać?

Utarło się pewne powiedzenie, które jest szczególnie popularne wśród młodych rodziców – dobra opiekunka do dziecka jest na wagę złota. To gwarancja nie tylko spokoju, ale także wysokiej jakości bezpieczeństwa – te wartości są szalenie istotne dla rodziców, którzy po urlopach macierzyńskich i tacierzyńskich powracają do pracy! Gdzie szukać niani na Śląsku? O co pytać i na co zwracać uwagę podczas wyboru? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule!


Zanim rozpoczniesz poszukiwania…

Przede wszystkim przygotuj się na nowe. Długa nieobecność w pracy na pewno powita świeżymi wyzwaniami, odmienną atmosferą. Pojawi się pęd, prędkość działania, rozwoju, doświadczania. To wszystko wkroczy na nowy, dotąd nieznany poziom. Na pewno zmierzysz się ze zjawiskiem wyobcowania – przyzwyczajenie się do roli, jednej z najważniejszej w życiu, skutecznie odsunęło życie zawodowe na dalszy plan. Nie oznacza to jednak, że sferę biznesową warto pomijać. Wręcz przeciwnie! Młodzi rodzice pragną zachować balans pomiędzy domowym, rodzinnym ciepłem a pracą. Kulminacja wszystkich tych aspektów sprawia, iż poszukiwanie niani dla maluszka jeszcze bardziej wzmacnia uczucie zdenerwowania, pojawiają się wątpliwości, a pytania mnożą się i dzielą, tym samym tworząc niekończącą się listę rozterek.

Opiekunka do dziecka na Śląsku – system poleceń ma moc

Zaufanie mamy do najbliższych osób, przyjaciół, znajomych. To właśnie wtedy, gdy poszukujesz opiekunki do dziecka, postanawiasz poradzić się mamy, sąsiadki, koleżanki z podwórka, siostry, kuzynki czy cioci. Niania z polecenia ma własne zaplecze, nie jest anonimowa, a zaufanie poparte doświadczeniem sprawia, iż chętnie jako rodzice byśmy ją zatrudnili. Co, jednak gdy opiekunka ma pracę? Czekać przecież nie wypada. Co, gdy niania przeszła już na emeryturę? Zamiast polegać jedynie na systemie poleceń, polecamy sprawdzić inne sposoby!

Internet – wynalazek współczesności, sposób na znalezienie super niani!

W zapomnienie odeszły czasy, gdy opiekunki poszukiwało się poprzez wywieszanie ogłoszeń na słupach czy pobliskich tablicach informacyjnych. Metoda ta przyjęła współczesną i innowacyjną odsłonę – ogłoszenia zamieszcza się w wirtualnych przestworzach, bo tak jest wygodniej, łatwiej i szybciej.

Młodzi rodzice poszukują także opiekunek do dziecka poprzez przeglądanie ofert zamieszczonych na dedykowanych serwisach. Po wpisaniu odpowiedniej frazy np. opiekunka do dziecka w Katowicach pojawia się wiele różnorodnych propozycji, dzięki czemu rodzice mają ogromny wybór. Znalezienie odpowiednich kandydatów jest więc prostsze. W tego typu ofertach bowiem nie tylko znajduje się opis dotychczasowych doświadczeń, zdobytych umiejętności czy realizowanych obowiązków. Wszystkie informacje poparte są rzetelnymi opiniami, komentarzami i pozytywnymi referencjami.

Nianię znalezioną na dedykowanym portalu, polecamy zaprosić na rozmowę i dzień próbny. Wtedy to, możecie dograć wszelkie szczegóły ewentualnej współpracy i spędzić trochę czasu wspólnie – poobserwować nianię, jak się zajmuje pociechami, co kreatywnego chce z nimi robić, gdzie je zabrać.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl