Śląskie Trendy

Największa roślinna ściana w Katowicach

W samym centrum stolicy Śląska powstaje obiekt pokryty największą w mieście ścianą z żywych roślin. To atrakcja, która na trwałe wpisze się w krajobraz Katowic jako symbol pokazujący, że przemysłowa stolica Polski przechodzi zieloną transformację.


Liczący 268 nowoczesnych i komfortowych pokoi nowy hotel Mercure Katowice Centrum dzięki ekologicznym rozwiązaniom pokazuje wizję współczesnego, odpowiedzialnego hotelarstwa. Obiekt powstał w myśl filozofii green & clean. Fasada budynku pokryta naturalną i żywą roślinnością, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz wody deszczowej, użycie ekologicznych materiałów czy zaawansowany system monitoringu zarządzania wodą i energią to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań zastosowanych w hotelu.

Jak wygląda odpowiedzialne hotelarstwo i zielona przyszłość miasta? W jaki sposób przyczyniają się do niej nowoczesne hotele? Odpowiedzi na te i wiele pytań wraz z otwarciem drzwi dla pierwszych gości Mercure Katowice Centrum udzieli już w przyszłym miesiącu.

o ACCOR

Accor jest wiodącą grupą hotelarską na świecie oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5 100 hotelach, kurortach i rezydencjach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach. Grupa dysponuje jednym z najbardziej zróżnicowanych i w pełni zintegrowanych ekosystemów hotelarskich obejmujących szerokie portfolio marek segmentu luxury, premium, midscale i economy z unikalnymi konceptami. Wyjątkowe i unikalne doświadczenia uzupełnia oferta rozrywkowa, bary i restauracje, markowe rezydencje prywatne, współdzielone obiekty noclegowe, consierge, przestrzenie co-workingowe i wiele innych. Accor wyróżnia się niezastąpionym portfolio charakterystycznych marek i zespołem liczącym ponad 260 000 osób na całym świecie. Dodatkowo Grupa oferuje wszechstronny lifestylowy program lojalnościowy ALL – Accor Live Limitless, o korzyściach którego przekonało się już ponad 68 milionów członków z całego świata. ALL jako codzienny towarzysz hotelowych gości pozwala na wzbogacenie pobytu o dodatkową wartość i przeżycia związane z szeroką gamą benefitów, usług i doświadczeń. Accor jest głęboko zaangażowany w tworzenie zrównoważonego rozwoju aktywnie działając na rzecz naszej planety i lokalnych społeczności. W ramach programu Planet 21 – Acting Here. Accor działa na rzecz „pozytywnego hotelarstwa”, a w ramach Accor Solidarity, RiiSE i inicjatywę ALL Heartist Fund pomaga osobom w niekorzystnej sytuacji życiowej poprzez gwarancję wysokiej etyki biznesowej, odpowiedzialność względem turystyki i ekologii, zaangażowania w społeczność, zróżnicowanie i inkluzyjność. Założona w 1967 roku spółka Accor SA jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku OTC (kod ACRFY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na stronie: group.accor.com. Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku i śledzenia nas na Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram.

o UBM Development

UBM Development jest notowanym na giełdzie w Wiedniu deweloperem. Strategicznym celem firmy są trzy klasy nieruchomości – mieszkaniowe, hotelowe i biurowe realizowane w największych metropoliach takich jak Wiedeń, Berlin, Monachium i Praga. Dzięki 145-letniemu doświadczeniu developer koncentruje się na podstawowej wiedzy i umiejętności: rozwoju rynku nieruchomości. Działa jako zintegrowany dostawca od etapu planowania po marketing nieruchomości. Spółka UBM jest notowana w głównym segmencie rynku Prime Market, co gwarantuje najwyższe standardy transparentności. UBM gra w nowej lidze: sukces opiera się na umiejętnościach i doświadczeniu prawie 370 pracowników, z których ponad połowa ma wykształcenie techniczne. Obecnie UBM rozwija projekty hotelowe z ponad 500 pokojami, budynki mieszkalne z 500 mieszkaniami i projekty biurowe o wartości około 200 mln EUR. Spółka UBM jest notowana w głównym segmencie rynku  – wiedeńskiej giełdy od 2016 roku, co gwarantuje najwyższe standardy transparentności. Syndykat składający się z przemysłowców Ortnera i Straussa  jest właścicielem udziałów w wysokości około 39% jako główny akcjonariusz. Komitet Wykonawczy – rada ekspertów złożona z 20 menedżerów UBMu, zainwestował 5 mln EUR w akcje UBM. Siedziba UBM Development AG znajduje się w Wiedniu. Wraz ze spółkami zależnymi, firma stworzyła efektywną grupę w Europie Środkowej. Silna integracja lokalna,  szeroka wiedza rynkowa wspierają szybką identyfikację trendów i wykorzystanie szans, które z kolei  zapewniają stały rozwój portfolio. Interdyscyplinarny zespół UBM opracowuje pomysły nowych projektów oraz innowacyjne koncepcje ich użytkowania. Oprócz działalności deweloperskiej UBM działa również jako najemca hotelowy. Spółka zależna UBM hotels Management GmbH została założona w 2016 roku, aby połączyć know-how w zakresie zarządzania hotelami z działaniami związanymi z leasingiem hoteli UBM.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl