Śląskie Trendy

Najciekawsze koncerty w Krakowie – propozycje na grudzień

Najciekawsze muzyczne propozycje na grudzień najbardziej ucieszą miłośników muzyki elektronicznej. Nadchodzący miesiąc to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na żywo Christiana Löfflera oraz Miss Kittin. Okazję do radości będą także mieli fani Kamila Bednarka. Zobacz, na jakie koncerty wybrać się do Krakowa!


Electroslash w krakowskim klubie Prozak 2.0

Już 7 grudnia w sobotę na scenie jednego z krakowskich klubów będzie można obejrzeć występ francuskiej DJ-ki, Miss Kittin. Caroline Hervé (jej właściwe imię) jest artystką wykonującą muzykę elektroniczną z gatunku electroslash. Ta doświadczona już DJ-ka o światowej sławie przygodę z muzyką elektroniczną zaczynała już jako nastoletnia dziewczyna. W 2001 roku artystka wydała swój pierwszy album zatytułowany „First Album”. Utwory, które pojawiły się na płycie, okazały się wielkim hitem. Egzemplarze krążka rozeszły się po całym świecie w ponad pięćdziesięciotysięcznym nakładzie. Jej twórczość stanowi inspirację dla wielu artystów wykonujących muzykę za pomocą elektrofonów – od lat jest artystką wyznaczającą trendy w świecie muzyki elektronicznej.

Najciekawsze koncerty muzyki elektronicznej tej jesieni1.jpg

Christian Löffler odwiedzi Polskę po raz kolejny

Na liście grudniowych wydarzeń Kraków, których nie można pominąć, znajduje się także koncert Christiana Löfflera. Ten niemiecki artysta pojawi się w Polsce, by zaprezentować swoją najnowszą płytę „Graal”. W świecie muzyki artysta zadebiutował w roku 2012 albumem „A Forest”, który w obecnym wtedy czasie mocno się wyróżniał na scenie muzyki elektronicznej. Jego drugi album „Mare” również był dużym zaskoczeniem – muzyk do jego realizacji wykorzystał zarejestrowane przez mikrofony odgłosy z codziennego funkcjonowania w jego mieszkaniu, a także dźwięki z okolicznych terenów wokół domu, odgłosy lasu oraz morza.

Grudzień z formacją Bednarka

Ostatni miesiąc tego roku to także doskonała okazja, by zobaczyć jednego z najlepiej rozpoznawanych polskich artystów wykonujących muzykę reggae. Tym razem Kamil Bednarek zagra w Krakowie. Wydarzenie jest częścią trasy koncertowej promujących najnowszy album artysty. Największą sławę muzyk zyskał dzięki występom w programie „Mam talent”, gdzie zajął drugie miejsce w finale. Ostatni z jego albumów zatytułowany „Talizman” ukazał się na początku grudnia 2017 roku. W dwa miesiące później krążek zyskał status złotej płyty. 14 grudnia 2019 w krakowskim Klubie Studio będzie można zobaczyć artystę na żywo!

Jakich imprez muzycznych nie możesz przegapić tej jesieni2.jpg

Zapowiedź najnowszej płyty Tęskno

8 grudnia w Klubie Studencki Żaczek w Krakowie będziemy mieli okazję odsłuchać projektu Tęskno, autorkami którego są wokalistka Joanna Longić i pianistka Hania Rani. W październiku tego roku wydany został singiel „Między nami”, będący zapowiedzią nadchodzącego albumu. Pojawienie się nowego utworu było przyczynkiem do jesiennej trasy koncertowej, którego częścią jest krakowskie wydarzenie. Projekt Tęskno to artystyczne dzieło, które wymyka się spod znaku znanych gatunków muzyki, połączenie dźwięków pianina i kwintetu smyczkowego z nowoczesnymi brzmieniami. Polecamy – warto się wybrać na koncert w Krakowie!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl