Śląskie Trendy

Muzyka, światło, smok i supermocne renifery

Już w ten piątek – 13 lipca Racibórz zmieni się w polską stolicę muzyki elektronicznej. Zabytkowa kaplica i plenery wokół zamku przeistoczą się w wielowymiarową scenę dla niezwykłych spektakli i aranżacji świetlnych. Niespodziankę przygotowują między innymi designerzy z Zabrza, których  projekty zostały zrealizowane m.in. w RPA, Kolumbii czy Japonii.

Odbywająca się już po raz piąty impreza jest organizowana z coraz większym rozmachem. INTRO to festiwal muzyki, światła i różnorodności sztuk. Ideą alternatywnego wydarzenia jest paradoks, który powstaje z połączenia odległej, bo sięgającej XIII wieku historii z teraźniejszością, a nawet przyszłością.

Chcemy, aby INTRO był wydarzeniem kultowym, niebanalnym i doświadczeniem na wielu płaszczyznach – podsumowuje Odyseusz Olbiński Dyrektor Festiwalu. W jaki sposób?

Spragnieni doświadczeń

Niezwykłe zderzenie klimatu miejsca, historii sięgającej XIII w. z nowoczesną technologią, mappingiem 3D w akompaniamencie elektronicznego brzmienia to mieszanka, które dotyka wszystkich zmysłów. W tym roku na scenie pojawi się aż 50 wyselekcjonowanych artystów z całego świata m.in. VITALIC, APPARAT Dj, HVOB RODRIGUEZ Jr. & LISET ALEA, czy PRESIDENT BONGO i wielu innych. Zorientowanych nie trzeba zachęcać.

Światło tam gdzie się go nie spodziewasz

W tym roku organizatorzy INTRO pozyskali do współpracy IPB Decoration. Zabrzańska firma ma na swoim koncie realizacje aranżacji świetlnych w 55 krajach na całym świecie. Projekty iluminacji wykonywane w Zabrzu, ozdabiają obiekty handlowe w Dubaju, przestrzenie miejskie w Kolumbii, Moskwie i wielu innych. Co pokażą na INTRO w Raciborzu? Inspiracją będzie klimat miejsca, wydarzenia i ludzie, których skupia.

– Lubimy projekty dające swobodę i możliwość zrealizowania nawet szalonych pomysłów. Zamierzamy podjąć grę z konwencją i wprawić gości festiwalu w zdumienie. Nie mogę zdradzić szczegółów, ale podpowiem, że m.in. uwolnimy świetlne renifery i obdarzymy je super mocą – mówi Ewa Marcinek Dyrektor Artystyczny IPB Decoration.

O IPB Decoration

IPB Decoration od 25 lat tworzy aranżacje „malowane światłem”. Opowiadamy wyjątkowe historie, wzbudzamy niezapomniane emocje. Jesteśmy obecni już w 55 krajach na wszystkich kontynentach. Dla naszych Klientów jesteśmy partnerami w realizacji strategii marketingowych miejsc i obiektów. Sprawiamy, że miasta ożywają i nabierają odświętnego wymiaru, galerie handlowe są chętniej odwiedzane, a eventy nabierają prestiżu.

www.facebook.com/intro.festival.poland

www.facebook.com/events/1976673865950020/

https://www.facebook.com/IPBDecorationZabrze/

 

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl