Śląskie Trendy

Muzyczny rekord w imię Dio!

Aż 42 muzyków odda w tym roku na scenie hołd Ronniemu Jamesowi Dio w trakcie poświęconej jego pamięci trasy „King of Rock And Roll”! Początek już w maju. Śląskie Trendy patronują wydarzeniu.

– Topowi polscy rockowi wokaliści i instrumentaliści pamiętają o Ronniem. Po prostu. I chcą dla niego śpiewać i grać. Te 42 nazwiska to rekord na tle wcześniejszych czterech edycji memoriału, ale to nie jest nasze ostatnie słowo! Lista gości nie jest jeszcze zamknięta – mówi Jasiu, basista warszawskiego zespołu Scream Maker, który to zespół od 2014 roku organizuje memoriał.

Koncerty ku pamięci Dio zbierają co roku sporą widownię fascynatów jego muzyki. W trakcie 3-godzinnego muzycznego maratonu mogą oni usłyszeć przekrojowy repertuar z całej niemal kariery artysty. Główne miejsce zajmują w nim utwory z czasów Ronniego w Rainbow, Black Sabbath i jego kariery solowej. Trudno sobie wyobrazić memoriał bez hitów takich, jak „Holy Diver”, czy „Rainbow in the Dark”.

– W tym roku nie zabraknie także smaczków dla koneserów. Pojawi się nawet coś z płyty „Lock up the Wolves” – zapewnia Sebastian, wokalista Scream Maker, który razem z Kasią Bieńkowską (White Highway) jest wokalnym gospodarzem koncertów. To właśnie Scream Maker i White Highway stanowią ich muzyczny trzon.

Pierwszy koncert odbędzie się w Warszawie w Proximie 17 maja. Na Śląsku muzyków usłyszeć będzie można w czerwcu, w Piekarach Śląskich.

PIEKRY ŚLĄSKIE Andaluzja, 9 VI

Adam Bała (Ex-Silver Samurai)

Scream Maker

White Highway

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl