Śląskie Trendy

Moto Rock Metal Festiwal – Niech Cisza Milczy

Z pozoru bardzo abstrakcyjne połączenie słów: cisza, motor, rock, milczenie i metal składa się w jedno wyjątkowe wydarzenie, które już 23 sierpnia rozpocznie się w Dzierżnie przy ul. Piaskowej 25. Moto Rock Metal Festiwal odbywający się pod hasłem „Niech Cisza Milczy”, w tym roku ma już swoją trzecią odsłonę.

Idea Festiwalu narodziła się dwa lata temu, z prostej potrzeby zapewnienia rozrywki lokalnej społeczności i zapewnienia jej świetnej zabawy. Cel imprezy był jeszcze jeden – promocja kapeli Spatial, organizującej Festiwal.

Jak można się domyśleć, na początku łatwo nie było. Na zbudowanie całego Festiwalu musiał wystarczyć zaledwie miesiąc. – Kłody pod nogi leciały z każdej strony, naprawdę szkoda gadać – wspomina dziś grający w Spatialu na perkusji Wojciech „Bocianfly666” Muchowicz. – Ale finalnie udało się w tak krótkim czasie ogarnąć temat i pierwsza Edycja N.C.M. odbyła sie na boisku piłkarskim w Dzierżnie przy ulicy Piaskowej 25 sierpnia 2012r.

Wystąpiło wtedy pięć zaprzyjaźnionych ze Spatialem kapel, które zagrały jedynie za zwrot kosztów dojazdu. Skład tej pionierskiej jedynki przedstawiał się następująco: Pigs In Tank, Whizper, Absynth, Cold Light Project i, oczywiście,

Spatial.

– Na druga edycję, gdy tylko dostaliśmy z MOKiS, współorganizatora Festiwalu, zielone światło, mieliśmy rok czasu, więc wzięliśmy się ostro do roboty i zdobyliśmy kilku sponsorów oraz mnóstwo patronatów medialnych – wyjaśnia Wojtek.

W tamtej edycji organizatorzy podnieśli poziom Festiwalu m.in. za sprawą własnego akustyka, dodatkowego oświetlenia oraz atrakcji, których nie było podczas pierwszej odsłony. Tego roku na scenie wystąpiło sześć kapel: As Night Falls, Hegeroth, Alcoholica, Spatial, Heretique, a headlinerem edycji został zespół HORRORSCOPE.

Teraz nadszedł czas na trzecią rundę metalowego przyłożenia, która nadchodzi wielkimi krokami. – Podczas tej edycji zmieniliśmy akustyka, który będzie zajmował się destrukcją naszych uszu, a rolą reżysera dźwięku obarczyliśmy Przemka Poly Polańskiego, właściciela klubu Rudeboy w Bielsku-Białej – informuje Bocianfly666. Dodajmy, że i ta edycja ma swojego headlinera, którym w tym roku obwołany został Warszawski HATE. Na scenie pojawią się również: Embrional-Gliwice, Lacrima-Kraków, Thermit-Poznań, Spatial-Pyskowice i Zombie Strippers From Hell- Bielsko-Biała.

(Tekst ukazał się drukiem w lipcowym HydeParkNews)

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl