Śląskie Trendy

Mikromusic, Rebeka, Velveteve – Spotkania Alternatywne 2016

W sobotę 29 października zapraszamy na koncert z cyklu Spotkania Alternatywne, tym razem zagrają: MIKROMUSIC, REBEKA i VELVETEVE. Koncert odbędzie się w Starej Fabryce Drutu (ul. Dubois 22 Gliwice). Start: godz. 20.

Mikromusic
Rebeka
Velveteve

BILETY: 30 PLN
przedsprzedaż: 25 PLN

Bilety do nabycia w sekretariacie (pok 27) GCE Halogen przy
ul. Barlickiego 3 w godz: pon – pt 8.00 – 15.00,
Księgarnia Czas ul. Zwycięstwa 1
Sklep Muzyczny Music Centrum Dworzec PKP Zabrze
W dniu koncertu bilety dostępne tylko w klubie.
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

14606352_1413614012001032_5025970789199060895_n

MIKROMUSIC
Grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.

Na swoim koncie mają 6 płyt, w tym dwie płyty koncertowe. Ostatnie wydawnictwo zespołu to „Matka i żony”, jedna z najbardziej energicznych płyt, które zespół nagrał do tej pory. Płytę promował singiel pod tytułem „Krystyno” oraz singiel „Bezwładnie”, w którym gościnnie w duecie z Natalią zaśpiewał Skubas.

REBEKA
Rebeka powstała w 2008 roku z inicjatywy Iwony Skwarek, kompozytorki i autorki tekstów, do której w 2010 roku dołączył producent Bartosz Szczęsny. W tym składzie zespół nagrał debiutancką płytę „Hellada” (2013). Rebeka to połączenie dwóch silnych indywidualności w imię jednego, jeszcze silniejszego bytu muzycznego. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie różne osobowości. Dzięki starciu ich, często odmiennych, spojrzeń na muzykę, Rebeka jest zespołem nietuzinkowym, który apogeum wspólnej energii osiąga w czasie koncertów.

Artystów fascynuje z jednej strony popowość i melodyjność kompozycji, a z drugiej ciągłe szukanie ciekawych brzmień. Łączą elektronikę z ambitnym popem. Ich muzyka jest pełna piękna, ale i brudu i emocji. Chłodne brzmienie syntezatorów i pulsujący rytm basów przemieniają słuchacza, wciągają w poszczególne historie i nie pozwalają przejść obojętnie. Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze Rebeki. Prawdziwą twarz Rebeki, jej wolność i dzikość, trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo.

VELVETEVE
Velveteve to pseudonim artystyczny absolwentki wydziału Jazzu PWSZ W Nysie, Evy Aksamit, urodzonej w Gliwicach, wokalistki, kompozytorki, producentki i autorki tekstów.Velveteve to projekt łączący w sobie trip-hopowy beat, liryczne wokale i jazzową harmonię w elektronicznej formie.
Trudno jest jednoznacznie określić tę muzykę, jednak całość współgra ze sobą w pełnych emocji utworach. Poprzez melodię Velveteve wchodzi w interakcję ze słuchaczem, wciągając go w grę napotkanych skojarzeń. Ważną rolę odgrywa tekst, który nigdy nie jest przypadkowy i często opiera się na osobistych doświadczeniach artystki.
Kompozycje Velveteve są po części swoistym pamiętnikiem, monologiem i opowieścią ożywioną wrażeniami słuchającego.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl