Śląskie Trendy

Mikołaje pobiegną w Bytomiu

7 grudnia w Bytomiu odbędzie się już 7. edycja Biegu Świętego Mikołaja. Start i metę biegu zlokalizowano, tradycyjnie, na bytomskim rynku, a trasę wytyczono po ulicach śródmieścia. Do wydarzenia, które nie jest typową imprezą biegową, a okazją do pomocy potrzebującym, zgłaszają się kolejni biegacze. Tegoroczną nowością jest konkurs – nagroda czeka na najoryginalniej ubranego Mikołaja!


Niemal pięciokilometrowa trasa (4,8 km, czyli 4 pętle), możliwa do przebycia dla każdego, została wytyczona w wśród bytomskich uliczek, a biuro zawodów zaplanowano w CH Agora. Po odebraniu pakietów startowych biegacze przeniosą się na płytę rynku, na którym tradycyjnie odbędzie się rozgrzewka i biegi dla najmłodszych, poprzedzające konkurencje główne. Biegi dzieci (w trzech kategoriach) rozpoczną się o 10.00; bieg główny i nordic walking – o 11.00.

Pomysłodawcą biegu i głównym organizatorem jest bytomskie stowarzyszenie MYbytomianie.

– Kiedy w 2013 roku założyliśmy stowarzyszenie MYbytomianie naszym celem była praca na rzecz miasta i jego mieszkańców. Chcieliśmy, aby jak najwięcej realizowanych przez nas projektów aktywizowała bytomian. Pierwszym zorganizowanym przez nas wydarzeniem był Bieg Świętych Mikołajów. I tak zaczęła się nasza przygoda z bieganiem, z pomaganiem, ze Świętym Mikołajem. Udało nam się przekonać bytomian, ale także mieszkańców metropolii i bardziej odległych miejscowości z kraju, a nawet spoza jego granic, że każdy może być Świętym Mikołajem – mówi Piotr Koj, prezes stowarzyszenia MYbytomianie.

Do zabawy nikogo namawiać nie trzeba, ale współorganizatorzy, czyli Fundacja Wspólnoty Burego Misia, 1 Harcerska Drużyna Wodna im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza, ZHR Bytom, 22 Bytomska Drużyna Harcerzy oraz Niepubliczne Przedszkola i Żłobki TIKA przypominają, że przebrania mikołajowe są obowiązkowe. O tym jednak przypomnieć trzeba tylko nowym uczestnikom zabawy. Przez ostatnie sześć edycji na starcie biegów stawały zastępy osób w czerwonych czapkach i razem biegły dla siebie samych i z pomocą dla innych.

– W naszych bytomskich mikołajkowych wydarzeniach bieg jest jednym z kilku ważnych elementów. Kolejnym jest wsparcie dla potrzebujących. Każdy Bieg dedykujemy osobie lub grupie osób potrzebujących pomocy, związanych z Bytomiem i regionem. Wsparliśmy Oliwkę Krupowies, Fundację Dom Nadziei oraz od czterech lat Fundację Wspólnoty Burego Misia – wyjaśnia Piotr Koj.

Wspólnota Burego Misia, to wyjątkowa organizacja, która od 36 lat otacza opieką osoby niepełnosprawne, także poprzez zapewnienie im domu na Osadzie Burego Misia, wtedy kiedy zabraknie najbliższych lub możliwości pełnej opieki. Żadne słowa nie są w stanie opisać dobra, które dzieje się za sprawą Wspólnoty Burego Misia http://buremisie.org.pl/

Zgłoszenia do udziału w bytomskiej imprezie składać można do 4 grudnia za pośrednictwem strony z elektronicznymi zapisami: https://elektronicznezapisy.pl/event/4237.html. Istnieje również możliwość zapisania się w biurze zawodów, jednak limit uczestników biegu wynosi 300 osób (decyduje liczba opłaconych zawodników). W przypadku jego wyczerpania zapisy zostaną zamknięte.

Organizatorzy przygotowali szeroką gamę dodatkowych atrakcji dla uczestników i osób im towarzyszących.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl