Śląskie Trendy

Mieszkaniec Katowic zachwyca zdjęciami przyrody. Zobacz „Drogę do lasu”

47-letni mieszkaniec Katowic swoją pasję do robienia zdjęć łączy z miłością do przyrody. Wykonuje zachwycające fotografie drzew w bajecznym otoczeniu, opowiadając o przyjaźni przyrody i człowieka. Jego prace będzie można zobaczyć w październiku w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. Wstęp wolny.

Zdjęcia Krzysztofa Kępy charakteryzują się niepowtarzalną atmosferą. Autor przed każdą sesją stawia sobie za cel uchwycenie piękna natury, którego na co dzień nie jesteśmy w stanie dostrzec. Jego ulubionym tematem są drzewa, ponieważ – jak żartuje – w przeciwieństwie do ludzi są cierpliwe – „nie uciekają” i „nie narzekają”. – Pierwszy aparat dostałem od taty, kiedy miałem 12 lat. Chowałem go do plecaka, wsiadałem na rower, jechałem 50100 kilometrów i robiłem zdjęcia  domom, ulicom, naturze. Później siedziałem w piwnicy i wywoływałem czarno-białe fotografie. Z czasem odkryłem, że drzewa lubię najbardziej. Cenię je za spokój, za to, że nigdy nie wyglądają tak samo. Zdarza się, że w środku nocy wybieram się na Babią Górę, tylko po to by uchwycić drzewa o wschodzie słońca. To moment, który lubię najbardziej – mówi Krzysztof Kępa.

Krzysztof Kępa jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody – największej i najstarszej tego typu organizacji w Polsce. Jego prace były wielokrotnie nagradzane, na przykład w ogólnoświatowym konkursie Opera Software czy konkursie Ukryte Piękno (Ruda Śląska, 2006 rok). Prace Krzysztofa Kępy można było także zobaczyć na wystawach, między innymi w Muzeum Śląskim. W październiku będą pokazane w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. To kolejny raz, gdy galeria handlowa organizuje tego typu wydarzenie. We wrześniu Galeria na Poziomie gościła zdjęcia studentów Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W sierpniu klienci mogli obejrzeć wystawę zdjęć Macieja Sułka „Z pasji do samochodów”, a w lipcu zdjęcia Leszka Wyrzykowskiego, wykonane samodzielnie skonstruowanymi aparatami.

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się 120 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino i sala widowiskowa. Tylko w ostatnim czasie swoje salony otworzyły tutaj: Profi-Lingua, 50 Style, Fun Pizza, Niezły Kocioł, Cukiernia Adorato, a także stoiska: NeoNail czy Golden Rose. Właścicielem obiektu jest norweska spółka Borgestad ASA, a zarządzaniem galerią zajmuje się spółka Idea Property & Asset Management.

 

„Droga do lasu”

3–30 października 2017 r.

Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom +3

Wstęp wolny – zapraszamy!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl