Śląskie Trendy

Miejskie wakacje w Spodku i MCK

Od 3 lipca br. PTWP Event Center po raz kolejny zaprasza na miejskie wakacje w zarządzanych przez siebie obiektach. W programie przewidziano m.in. koncerty, imprezy z dj-em, targi florystyczne, warsztaty dla dzieci, zajęcia jogi, rolkowisko oraz zwiedzanie Spodka. Dodatkową atrakcją dla amatorów czynnego wypoczynku będą niższe ceny biletów na basen i siłownię w katowickiej hali.

 – Gdzie ciekawie i aktywnie spędzić lato w mieście? Podpowiadamy: w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Spodku. Zachęceni sukcesem ubiegłorocznych miejskich wakacji, ponownie otwieramy nasze obiekty dla mieszkańców Katowic i okolic – mówi  Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center. – Lato to czas koncertów i imprez tanecznych, dobrej zabawy nie zabraknie i u nas. Już na początku lipca gościć będziemy festiwal Tauron Nowa Muzyka, muzycznej rozrywki dostarczy również KATO ZWEI na tarasach Spodka. Do wszystkich grup wiekowych kierujemy bogatą ofertę sportową, począwszy od basenu i siłowni, poprzez rolkowisko, aż po jogę. Zaplanowaliśmy także warsztaty dla dzieci oraz tradycyjne już zwiedzanie Spodka – dodaje.

Z myślą o tych, którzy szukają pomysłu na lato w mieście, zarządca Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach przygotował szereg atrakcji. Począwszy od 3 lipca, aż do drugiej połowy sierpnia br., w katowickich obiektach będzie można aktywnie i różnorodnie spędzać czas.

We wtorki, środy, czwartki i piątki sala wielofunkcyjna Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach zamieni się w rolkowisko. Będzie ono dostosowane do możliwości zarówno doświadczonych amatorów jazdy ekstremalnej, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rolkami czy deskorolką i chcą doskonalić umiejętności pod okiem doświadczonego trenera. Koszt wstępu na rolkowisko to 5 zł za dzień, udział w grupowych warsztatach prowadzonych przez zawodowego instruktora – 30 złotych od osoby za 2 godziny. Przewidziano także możliwość zajęć indywidualnych.

7 i 18 lipca, w związku z wydarzeniami organizowanymi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, rolkowisko nie będzie dostępne.

W każdą sobotę przed południem na terenie katowickich obiektów odbywać się będą bezpłatne zajęcia jogi. W zależności od pogody, praktykujący będą mieli do dyspozycji hol dolny w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Zieloną Dolinę albo tarasy Spodka.

Lato to również niższe ceny biletów wstępu na basen i siłownię – osoba dorosła zapłaci za jednorazowe, godzinne wejście 10 zł.

Historia powstania, ciekawostki architektoniczne, wybrane zakamarki i tajemnice Spodka – będzie je można odkrywać podczas niedzielnych wycieczek z przewodnikiem, zaplanowanych na 2 i 16 lipca oraz 6 sierpnia. Grupy oprowadzane będą w czterech turach – o godz. 12:00, 13:30, 15:00 oraz 16:30. Obowiązują wcześniejsze zapisy i bilety w cenie 5 zł.

Przez całe lato na tarasach Spodka odbywać się będą również wydarzenia pod szyldem KATO ZWEI – projektu gastronomiczno-kulturalnego, który od maja rozwijają w Strefie Kultury Michał Kubieniec, Dominik Tokarski i Tomasz Ziajski. W lipcowym programie m.in. brunch dla uczestników festiwalu Tauron Nowa Muzyka (9.07.), kontynuacja cyklu koncertów Dzielnica Brzmi Dobrze (12.07.) oraz John Lemon on Air (20.07.), imprezy dj-skie (14 i 28.07.), warsztaty muzyczne dla dzieci Muzykodrom (16.07.), a także targi Flora Fest (30.07.). Szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach można śledzić na facebookowych profilach Spodka – www.facebook.com/halaspodek oraz KATO ZWEI –  www.facebook.com/katozwei.

Program miejskich wakacji w Spodku i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wraz z informacjami o zapisach na poszczególne zajęcia jest zamieszczony na stronach www.mckkatowice.pl oraz www.spodekkatowice.pl.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl