Śląskie Trendy

Rajd Samochodów Zabytkowych

Wystartował 39. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Samochodów Zabytkowych. W czwartek uczestnicy imprezy odwiedzą Skoczów i Żory miasteczko (Twinpigs). Piątek będzie bardziej górzysty. Rajdowcy zwiedzą zamek w Żywcu, następnie przełęcz Kocierz, Porąbkę, przełęcz Przegibek i stary rynek w Bielsku-Białej. Na sobotę organizatorzy przewidzieli konkurs elegancji i ogrody Kapias w Goczałkowicach.

Rajd Beskidzki jest popularnym rajdem także u naszych południowych sąsiadów. Spotkać możemy załogi z Czech, Słowacji, Austrii, Szwajcarii i Białorusi.

Rajdy Beskidzkie to marka znana w całym świecie zabytkowej motoryzacji i od lat są objęte patronatem Światowej Federacji Pojazdów Zabytkowych (FIVA). Sam Rajd jest jedną z rund Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, których uczestnicy walczą o tytuł puchar Polskiego Związku Motorowego.

W tym roku Organizatorzy postanowili wyznaczyć trasę Rajdu przez Twinpigs – jedyne w swoim rodzaju miejsce na Śląsku, gdzie czasoprzestrzeń w fantastyczny sposób tworzy niezwykle efektową pętlę i przenosi na Dziki Zachód. Uczestnicy Rajdu będą mogli tu odetchnąć między trudami trasy i wymagających prób sportowych, a Goście Miasteczka – będą mogli obejrzeć samochody, których próżno już szukać na drogach, a które stanowią jedne z najpiękniejszych zabytków zachodniej cywilizacji. Zaskakujące drewniane szprychy pojazdów, które są tylko pół pokolenia starsze od konnych powozów; krągłe nadkola samochodów przedwojennych o płynnej, miękkiej linii; sportowy sznyt Mustangów czy Corvette… To widok, którego doprawdy nie da się opisać!

30 czerwca od godziny 12:30 będzie można podziwiać samochody, które zaparkują na Głównej Ulicy Miasteczka Westernowego i będą cieszyć oczy do godziny 15:30. O tej porze przed Saloonem odbędzie się Pokaz Elegancji, czyli widowiskowa parada, podczas której usłyszycie garść informacji o każdym z samochodów. Około 16:30 ostatni z samochodów przekroczy bramy Miasteczka, by wrócić do współczesności…

Serdecznie zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju pokaz; na spotkanie z zabytkową motoryzacją i pełną nostalgii wystawę „muzeum na kołach” w fantastycznej scenerii Dzikiego Zachodu.

trasa trasa1 trasa2 rajd

[publikacja: 30 czerwca 2016]

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl