Śląskie Trendy

Metropolitalna Noc Teatrów 2017

Nie spać, zwiedzać! 30 września wyjątkowa noc w teatrze.

Metropolitalna Noc Teatrów doczekała się swoich wiernych widzów, którzy tłumnie odwiedzają teatry w ostatnią sobotę września. W tym dniu obowiązują ceny promocyjne.

W przedsięwzięciu – jak co roku – biorą udział także instytucje kultury, których organizatorem jest Województwo Śląskie.

Opera Śląska zaprasza na warsztaty taneczne w baletowej konwencji. Prócz tego podczas MNT będzie możliwość śpiewania i grania wraz z artystami, będzie też szansa na dreszczyk emocji podczas nocnego zwiedzania gmachu Opery, przede wszystkim jednak prawdziwa uczta dla melomanów – „Moc przeznaczenia” Giuseppe Verdiego.

Piękny, pełen muzycznych wzruszeń wieczór czeka gości Teatru Rozrywki za sprawą musicalu Andrew Lloyd Webbera „Bulwar zachodzącego Słońca”. Zaś na Małej Scenie monodram w reżyserii Lecha Majewskiego „Mariacka 5”, napisany specjalnie dla Elżbiety Okupskiej – to propozycja wyłącznie dla widzów dorosłych. Podczas MNT można jednak zajść do Rozrywki nie tylko na spektakle, ale także, by zwiedzić Teatr w towarzystwie artystów, poprzymierzać kostiumy, kapelusze czy zrobić sobie sceniczny makijaż.

Na spacer po teatralnym gmachu w towarzystwie detektywa zaprasza Teatr Śląski, w którym cała noc upłynie pod hasłem „Mrocznych historii”. Upiory z przeszłości, zagadki, zbrodnie i śledztwa, a nawet rodzinne warsztaty plastyczne z wątkiem kryminalnym – wszystko to znalazło się w bogatym programie Teatru Śląskiego. Dla gości przygotowano aż trzy spektakle: „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci” w Szybie Wilson, a w siedzibie teatru „Mayday” na Dużej Scenie oraz „Małe zbrodnie małżeńskie” na Scenie Kameralnej. Do późnego wieczora aktorzy Teatru Śląskiego będą czytać kryminały w teatralnej kawiarni.

Źródło: http://www.slaskie.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl