Śląskie Trendy

Mamo! Tato! Włącz Teatr!

Projekt „Mamo! Tato! Włącz Teatr!” Teatru Miejskiego już ruszył i nabiera rozpędu. Od kilku dni najmłodsi widzowie mają możliwość oglądania pierwszej propozycji w teatralnym cyklu. Na kanale Facebook i Youtube Teatru Miejskiego w Gliwicach jest już dostępny premierowy spektakl „POD KOLOR” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego. Zupełnie nieodpłatnie i bez logowania.


– „POK KOLOR” to spektakl, w którym bawimy się kolorami, bawimy się wyobraźnią i kształtami ale też…uczymy się angielskiego – wyjaśnia Daniel Arbaczewski.

Przedstawienie jest doskonałym narzędziem edukacyjnym zarówno dla rodziców, jak też nauczycieli, pedagogów oraz lektorów języka angielskiego. Forma spektaklu online pozwala na oglądanie go kawałek po kawałku, w czasie kilku wieczorów (lub poranków) czy  powtarzanie w nieskończoność ulubionych scen. Twórcy spektaklu namawiają również do traktowania spektaklu jako inspiracji do zabawy z maluchami,  przenoszenia oglądanych scen i działań na swój domowy dywan,  czy szukania własnych, nieodkrytych jeszcze przez nas pomysłów na wykorzystanie poduszek, kolorów, kształtów.

Od września spektakl będzie dostępny na żywo w repertuarze Teatru Miejskiego.

A już 5 lipca pojawi się w sieci kolejny tytuł w projekcie „Mamo! Tato! Włącz Teatr”. Będzie to spektakl, który część naszych widzów już zna i cały czas nuci w głowie zasłyszane w nim melodie. Mowa tu o przedstawieniu „Tuwim dla dzieci” w reż. Jerzego Jana Połońskiego.

– Spektakl dla widzów od lat 5 to wręcz musicalowa podróż przez najsłynniejsze wiersze Juliana Tuwima. Ale jest też kilka utworów, które nasi mali i duzi widzowie będą mogli odkryć po raz pierwszy. W spektaklu bawimy się teatrem przedmiotu, pojawiają się formy lalkowe czy też zabawne kostiumy przemieniające naszych aktorów na przykład w… warzywo – przypomina Arbaczewski.

Dla fanów baśni H.Ch. Andersena i trochę starszych widzów spektakl „MAŁA SYRENA” w reż. Martyny Majewskiej dostępny będzie w sieci już  w sierpniu.

Cały projekt „MAMO! TATO! WŁĄCZ TEATR!” powstaje w ramach i dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura w sieci” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

NAJBLIŻSZA PREMIERA W SIECI:

TUWIM DLA DZIECI – 5 lipca 2020 (niedziela) godz. 16.00

Spektakl dla widzów od lat 5
Spektakl online: kanał Youtube / Facebook  Teatr Miejski w Gliwicach
Nie jest wymagane logowanie. Spektakl nieodpłatny.
Czas trwania spektaklu: 60 min.
Dostępny od 5 lipca 2020 do końca kwietnia 2021

TWÓRCY SPEKTAKLU
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Muzyka: Łukasz Damrych, Piotr Nazaruk
Aranżacje: Łukasz Damrych
Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk
Choreografia: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil

Obsada: Maciej Piasny oraz gościnnie: Iga Bancewicz, Tosia Federowicz, Anna Maria Moś, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl