Śląskie Trendy

Luxtorpeda w Mega Clubie

LUXTORPEDA na żywo wystąpi w MegaClubie 13 grudnia (niedziela). Podczas koncertu publiczność będzie miała okazje usłyszeć część materiału z kolejnego albumu zespołu, którego premiera przewidziana jest na początek 2016 roku!
Zespół Luxtorpeda OFFICIAL powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Freidricha (Acid Drinkers, Turbo, Flap Jack, 2Tm2,3, Arka Noego, KNŻ), który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika (Armia, 2Tm2,3) oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (52 Dębiec).
Debiutancki album „LUXTORPEDA” miał swoją premierę w maju 2011 roku. Połączenie garażowo-punkowo-rockowych brzmień z życiowymi tekstami o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei sprawiło, że grono fanów zespołu zaczęło się szybko powiększać. Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. Pisma Metal Hammer i Teraz Rock uznały grupę za najlepszy zespół roku. Ich kolekcja wyróżnień powiększyła się również o Fryderyka w kategorii Najlepsza Płyta Roku.
Druga płyta pt. „Robaki” trafiła do fanów dokładnie rok po debiucie. I równie szybko, jak pierwsza zdobyła status złotej płyty. Pochodzący z niej utwór „Wilki dwa” gościł przez 10 tygodni na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki. Rok 2012 to również występy na największych imprezach muzycznych u boku takich wykonawców, jak Slayer, Metallica, Motorhead czy Limp Bizkit.
1 kwietnia 2014 roku LUXTORPEDA wydała swój trzeci studyjny album, pt. „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”, który promował singiel „Mambałaga”.
Support: SARANG
Wejście do klubu od godziny 18.00, początek koncertów o 18.45.
Bilety dostępne w cenie:
39 pln w przedsprzedaży
45 pln w dniu koncertu
do nabycia w sieci Ticketpro na terenie całego kraju (EMPIK SATURN MEDIAMARKT) i na www.Ticketpro.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl