Śląskie Trendy

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach – spróbuj i Ty!

Niedawno w Katowicach rozpoczął działalność pierwszy dostępny dla każdego tunel aerodynamiczny. To właśnie w tunelach tego rodzaju możemy doświadczyć wyjątkowego uczucia swobodnego spadania, które dotychczas zarezerwowane było dla skoczków spadochronowych. Wykonaj swoją rezerwację już teraz!

Wielu z nas kojarzy tunele aerodynamiczne głównie z badaniami aerodynamiki, które przeprowadzane są z użyciem cieczy, gazów oraz różnych obiektów. Jednak tunele tego rodzaju mają też jeszcze jedno zastosowanie – służą jako wsparcie w treningach spadochroniarskich oraz ostatnio także jako wyjątkowa rozrywka dla spragnionych emocji i adrenaliny.

Jak latać w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne o konstrukcji pionowej pozwalają na rozpędzenie strug powietrza do prędkości nawet 300 kilometrów na godzinę. Taka prędkość jest wystarczająca do tego, aby podnieść w górę dorosłego człowieka.

Przez długi czas tunele aerodynamiczne używane były tylko przez spadochroniarzy, którzy dzięki nim mogli trenować swoje umiejętności, także w grupach. Obecnie aerotunele są również udostępnione dla innych osób, które nie miały dotychczas styczności ze spadochroniarstwem. To kapitalna propozycja nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci i młodzieży – tutaj nie ma ograniczeń wiekowych.

Do wzięcia udziału w locie nie potrzebujemy żadnych szczególnych przygotowań. Nie musimy zapisywać się na szkolenia czy brać udziału w badaniach lekarskich. Wystarczy, że wykonamy rezerwację on-line, a potem przed zarezerwowaną godziną przyjedziemy na miejsce. Tam otrzymamy odpowiednie wyposażenie takie jak kombinezon, kask i gogle i weźmiemy udział w krótkim instruktażu, który informuje, jak mamy zachowywać się w tunelu. Nie możemy zapomnieć o spięciu włosów, ponieważ w przeciwnym przypadku trudno będzie nam je rozczesać po locie.

Cały lot trwa około 3 minut, ale możemy wykupić też większą liczbę lotów. Na początku może wydawać się, że 3 minuty to bardzo mało, ale w rzeczywistości to sporo czasu na latanie. Poza tym to nawet kilka razy dłużej niż przy skoku spadochronowym – wtedy swobodne spadanie trwa od 30 do 60 sekund.

Wykonaj swoją rezerwację już teraz!

Latanie w tunelu aerodynamicznym to doskonała propozycja niemalże dla każdego – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. To całkowicie bezpieczna rozrywka, która gwarantuje oszałamiającą adrenalinę.

Gdy również chcesz poczuć, jak to jest, gdy lata się w powietrzu, wykonaj swoją rezerwację w katowickim aerotunelu już teraz! Cena za 3-minutowy lot dla osoby dorosłej to 249 złotych, natomiast dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia to 219 złotych za 3 minuty. W przypadku zakupienia pakietów zawierających więcej lotów, czekają atrakcyjne promocje.

Lot w tunelu aerodynamicznym możemy zakupić również jako upominek, na przykład na urodziny, rocznicę czy Dzień Chłopaka. W takim przypadku możemy zakupić voucher upominkowy, a obradowana osoba będzie mogła samodzielnie wybrać termin swojego lotu.

Dodatkowe informacje oraz formularz rezerwacji lotów w tunelu w Katowicach dostępne są na stronie internetowej: katowice.profly.pl. Zapraszamy!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl