Zapraszamy na ostatni w tym roku koncert z cyklu Spotkania Alternatywne. Tym razem, 18 grudnia w gliwickiej Spirali (CKS Mrowisko) zagrają: ŁONA I WEBBER, ŚWIETLIKI, oraz ERITH.
Spotkania Alternatywne
Mrowisko, Klub Studencki Spirala
ul. Pszczyńska 85
Gliwice
18 grudnia 2015
godz.20.00
BILETY: 35 PLN
przedsprzedaż: 30 PLN
Bilety będą do nabycia:
– w sekretariacie (pok 27) GCE Halogen przy ul. Barlickiego 3 w godz: pon – pt 8.00 – 15.00,
– Księgarnia Czas ul. Zwycięstwa 1
– Sklep Muzyczny Music Centrum Dworzec PKP Zabrze
W dniu koncertu bilety dostępne tylko w klubie.
Łona I WEBBER,
ŚWIETLIKI – zespół brutalnych doświadczeń
Erith
www.facebook.com/
Łona i Webber
Łona i Webber to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam „Łona” Zieliński i producent Andrzej „Webber” Mikosz. To jedni z najoryginalniejszych, najciekawszych artystów hiphopowych w Polsce. „Łona jest rzadkim przypadkiem rapera, który nikomu się nie kłania, ale mimo to, łączy najodleglejsze środowiska – ulicznych piewców trueschoolu, którzy doceniają jego oryginalność i warsztat, jak i niedzielnych konsumentów rapu, którzy zachwycają się ironią i erudycją.” Kipiące sceniczną energią koncerty Łony i Webbera od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem, o czym będziemy mogli się przekonać w tym roku podczas Spotkań Alternatywnych.
Świetliki
Zespół powraca na tej trasie do swojej płyty z 1995 roku „Ogród Koncentracynjny”.
Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1995 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. Ogród Koncentracyjny. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. Cacy Cacy Fleischmaschine – nominowaną do nagrody Fryderyka’96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta – Perły przed wieprze – ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. Złe Misie, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.
W roku 2005 zespół wydał kolejną plytę Las Putas Melancólitas, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. Filandia, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3. „Sromota” to szósty album zespołu nagrany/wydany po ośmiu latach przerwy albo jak kto woli, mentalno-spirytualnych wakacji. Zawiera 36 utworów trwających łącznie około 130 minut na trzech płytach CD.
Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdynia
Erith
Utwory Erith, odkąd kilka miesięcy temu znalazły się w sieci, wywołały bardzo duże zainteresowanie środowiska muzycznego. O jej magicznej twórczości, oprócz wielu dziennikarzy, bardzo pozytywnie wypowiadają się muzycy, m.in. z The Dumplings i Coals. Swoje pierwsze koncerty zagrała w październiku i od razu cieszyły się one bardzo dużą frekwencją, a jej występy m.in. na Europejskich Targach Muzycznych CJG, Ars Cameralis i na Festiwalu Filmów Niezależnych Kiloff zaczęły potwierdzać przewidywania wielu mediów.