Śląskie Trendy

Letnia Szkoła Designu. Robimy porządki!

Letnia Szkoła Designu to nie tylko szansa zdobycia unikalnych umiejętności pod okiem doświadczonych projektantów i wykładowców. Organizatorzy zapraszają do udziału projektantów grafiki i architektów oraz studentów i absolwentów uczelni projektowych oraz architektury.

– Podczas tegorocznej edycji spróbujemy wypracować rozwiązania, które pomogą uporządkować informacyjny i reklamowy chaos panujący w przestrzeni miejskiej. Będziemy projektować w realnym kontekście – skupimy się na wybranych witrynach sklepowych, ogrodzeniu targowiska oraz tzw. witaczach – wyjaśniają organizatorzy.

Termin: 9-12 lipca 2018

Temat warsztatu wpisuje się w działania miejskie, zmierzające do wprowadzenia w Cieszynie uchwały krajobrazowej. Uczestnicy spotkają się z gośćmi specjalnymi. Będą nimi, m.in.: Agnieszka Łakoma, plastyk miasta Krakowa oraz Anna Syrokosz z Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta, odpowiedzialna za przygotowania do wprowadzenia uchwały krajobrazowej w Cieszynie. Letnia Szkoła Designu jest organizowana przy wsparciu projektu „Human Cities. Challenging the City Scale 2014-2018”.

Formuła warsztatów: wykłady, ćwiczenia praktyczne, dyskusje, korekty indywidualne i grupowe, finalne prezentacje.

Szczegółowych informacji szukajcie na www.zamekcieszyn.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl