Śląskie Trendy

Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby

Surrealistyczna biesiada teatralna z ducha Bohumila  Hrabala i Jarosława Haška. Aktorzy Teatru im. Modrzejewskiej  z Legnicy oraz Teatru Miejskiego w Gliwicach zapraszają na psychodeliczny wieczór w „w atmosferze trochę stypy, a trochę wesela”, który zamienia się w święto prawdziwej poezji i humoru. Premiera w piątek, 13 października 2017.

Wszystko to z piosenkami i muzyką grającej na żywo kapeli kierowanej przez Łukasza Matuszyka. Spektakl na premierze w Legnicy (16 września) został znakomicie przyjęty, a wszyscy zgodnie chwalili znakomite kreacje aktorskie i niezwykle oryginalne interpretacje piosenek.

Tajemniczy Pan Bamba  – smakosz urody życia i sprytny biznesmen (w tej roli zaskakująca Joanna Gonschorek) organizuje w swoim Zakładzie Weselno-Pogrzebowym wieczór agitacyjny Partii Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa. Wiec partyjny szybko przeradza się w groteskową imprezę, podczas której bohaterowie, jakby w przeczuciu nadchodzącego końca, odkrywają swoje mroczne obsesje, pospiesznie nawiązują niespodziewane romanse, oddają się zabawie. Pełne humoru, choć podszyte melancholią, opowieści zaczerpnięte z opowiadań Bohumila Hrabala i Jaroslava Haška puentowane są błyskotliwymi songami autorstwa Michała Chludzińskiego.

Spektakl jest koprodukcją Teatru Modrzejewskiej w Legnicy i Teatru Miejskiego w Gliwicach.  Tekst scenariusza stworzony został w oparciu o utwory Bohumila Hrabala i Jarosława Haška, songi do spektaklu napisał Michał Chludziński (za wyjątkiem jednego – wypożyczonego od Jaromira Nohawicy), muzykę skomponował Łukasz Matuszyk. Spektakl wyreżyserował specjalista od teatru muzycznej groteski Łukasz Czuj, Zastępca Dyrektora ds. artystycznych Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl