Śląskie Trendy

Legendia – tak nazywać się będzie Śląskie Wesołe Miasteczko

„Wejdź do magicznego świata legend”- takie zaproszenie towarzyszyło konferencji, podczas której zarządcy Śląskiego Wesołego Miasteczka zdradzili plany, jakie mają wobec tego najpopularniejszego w regionie parku rozrywki.

Nowa marka to dopiero początek zmian jakie mają miejsce w chorzowskim parku. Śląskie Wesołe Miasteczko z parku rozrywki zmienia się w tematyczny park rozrywki, który przenieść ma gości w świat legend, baśni i powiadań, a te są tematem przewodnim parku. W sezonie 2016 zaprezentowano pierwszą odsłonę nowej tematyki, jaką była legenda o Skarbniku – śląskim dobrym duchu kopalni. Opowieść towarzyszy spływowi rwącą rzeką – Diamond River – atrakcji na której w łodziach zjeżdżamy z dwóch wież (o wysokości 8 m i 12 m) do wody z efektowną falą.

W tym sezonie Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to już park tematyczny, w którym ponad 60% terenu zyska zupełnie nowy wygląd i tematykę. Obok Skarbnika pojawią się m.in. legendy o kwiecie paproci, Smoku Wawelskim czy założycielu państwa polskiego – Lechu . Ta ostatnia związana będzie z największym hitem, nowością w parku czyli największym w Europie Środkowo-Wschodniej rollercoasterem dumnie nazywanym Lech Coaster. Ta atrakcja to wysoka na 40 metrów kolejka z torem o długości 908 metrów i wagonikiem poruszającym się z maksymalną prędkością 95km/h. Te parametry na pewno wbiją gości w fotel i zagwarantują niesamowite emocje.

Nadal śląskie, ale na światowym poziomie

Co ważne Śląskie Wesołe Miasteczko nie zmienia nazwy, wprowadzona zostaje jedynie nowa marka, która dzięki dopisaniu jednego ważnego słowa do obecnej nazwy komunikować będzie zmianę Śląskiego Wesołego Miasteczka w park tematyczny. – Nadal pozostajemy Śląskim Wesołym Miasteczkiem w nowej – tematycznej odsłonie. Dzięki temu ciekawie przedstawimy istotę i zachęcimy gości, którzy odwiedzili nas ostatni raz kilka lat temu do ponownej wizyty i odświeżymy ich wrażenia – mówi –Beata Markiewicz, Brand Manager Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka. Mamy 58 lat tradycji, którą bardzo cenimy i chcemy nadal kultywować. Co ważne, napis, który widniał na bramie zostanie wyeksponowany w parku, będzie podświetlony i widoczny również z terenu Parku Śląskiego -podkreśla Kamil Michno, Rzecznik Prasowy Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

– Widzimy zmieniającą się rzeczywistość, obserwujemy i słuchamy, jakie oczekiwania mają nasi goście. Wiemy, że liczą na dobrą zabawę, ale również chcą mieć poczucie, że kupiony bilet jest dobrą inwestycją. Oczekują bezpośredniej i rzeczowej komunikacji i dobrej obsługi. Pragną poczuć się w naszym parku jak w magicznym, zielonym i atrakcyjnym miejscu, gdzie świat nabiera kolorowych barw i staje się lepszy. Staramy się nie tylko spełniać te oczekiwania, ale nawet je wyprzedzać – zapewnia Juraj Chovaňák, dyrektor marketingu w spółce Tatry Mountain Resorts, a.s.

Inwestycja w najstarszym parku rozrywki

Otwarte w 1959 roku Śląskie Wesołe Miasteczko jest najstarszym parkiem rozrywki w Polsce, a od tego sezonu będzie największym tematycznym parkiem rozrywki w kraju. Na powierzchni 26 ha funkcjonuje nieprzerwanie od 58 lat, przez ten okres Śląskie Wesołe Miasteczko odwiedziło już ponad 11 mln gości. Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to pierwszy park rozrywki w Polsce, w którym pojawił się rollercoaster z inwersją, a dodatkowo jedyny na świecie posiadający podwójną pętlę. To również miejsce, w którym znajduje się legendarny Diabelski Młyn o wysokości 40 metrów, z którego rozpościera się panorama nie tylko na Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko, ale również na panoramę Chorzowa i Katowic, a także słynne Samoloty, atrakcja, w której możemy poczuć się jakbyśmy pilotowali prawdziwy samolot. 14 kwietnia 2015r. spółka Tatry Mountain Resorts, a.s. (www.tmr.sk) zakupiła od Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. 75% udziałów w Śląskim Wesołym Miasteczku sp. Z o.o. Słowacki inwestor zobowiązał się do zainwestowania 117 mln złotych w rozwój i nowe atrakcje na terenie parku rozrywki. Celem nowego inwestora jest przywrócenie świetności temu legendarnemu miejscu i zapewnianie rozrywki na światowym poziomie. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.legendia.pl.

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl