Śląskie Trendy

Larpy w Parku Śląskim – Akademia Bohaterów

Znakomitą formę rozrywki dla najmłodszych proponują Stowarzyszenie Liveform we współpracy z Parkiem Śląskim. Zabawa nazywa się „larpy”, jest czymś w rodzaju gry fabularnej i w krajach skandynawskich, skąd pochodzi, staje się coraz bardziej popularnym sposobem nauki poprzez zabawę.

Czy kiedykolwiek marzyliście o przeniesieniu się do świata znanego z “Hobbita” lub legend arturiańskich? A może to wasze dzieci odgrywają w ogrodzie rycerzy lub towarzyszów Robina Hooda? W każdym z tych wypadków na pomoc przychodzi Akademia Bohaterów!

W wybrane weekendy tego lata w Parku Śląskim odbędzie się cykl fantastycznych wydarzeń. Każdych chłopak i każda dziewczyna w wieku lat 7-15 może zostać potężnym wojownikiem lub magiem, przeżyć przygody i poznać nowych przyjaciół! Będzie to pierwszy polski cykliczny larp dla dzieci.

Czym jest larp?

To improwizowana gra fabularna, w której każdy mały uczestnik wciela się w fikcyjnego bohatera. Podzieleni na klika drużyn (elfy,
ork, rycerze…) rozwiązują wspólnie problemy lub walczą w epickich bitwach. Być może sprzymierzą się, aby pokonać przerażające potwory, ochronić karawany kupieckie lub zbudować fort?
Nad przebiegiem rozgrywki czuwać będą animatorzy i larpowcy, którzy na co dzień zajmują się grami fabularnymi, miejskimi i larpami. Bezpieczne miecze i tabardy dostarczamy dla każdego! Wystarczy przyjść w wygodnym ubraniu lub przynieść swój własny fantastyczny kostium.

Kolejne edycje odbywać się będą w dniach: 18 lipca, 1 sierpnia, 15 sierpnia, 5 września oraz 19 września 2015. Zapisy odbywają się na miejscu w Parku Śląskim na Końskiej Łączce. Zaczynamy o godzinie 11:00 a kończymy o 15:30.
Koszt uczestnictwa: 50zł.

Strona Akademii:http://akademiabohaterow.com/
Fanpage: https://www.facebook.com/akademiabohaterow

1

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl