Śląskie Trendy

Kultowy Trainspotting cyfrowo. Jedyny taki pokaz na Śląsku

Minęło 20 lat od premiery kultowego „Trainspotting”. Już w piątek 10 marca w Kinie Amok będzie jednak okazja by poczuć klimat tamtych czasów oraz jeszcze raz zobaczyć jak rozpoczęła się przygoda przyjaciół z Edynburga. O godz. 20:15 odbędzie się JEDYNY NA GÓRNYM ŚLĄSKU W CYFROWEJ WERSJI pokaz kultowego filmu „Trainspotting” z 1996 w reżyserii Danny’egoBoyle’a. 

Na uczestników czeka specjalny tematyczny konkurs z cennymi nagrodami. O wyjątkowy muzyczny klimat tego wydarzenia przed seansem zadba DJ Andrew Martinez, a tuż po nim specjalne after party w klubie TEMAT RZEKA. Dodatkowo każdy bilet z seansu uprawnia do zniżki na dowolny seans Trainspotting 2, który pojawi się u nas od 24 marca. 

Kopia filmu przybędzie do nas prosto z Londynu. O czym mało osób pamięta obraz ten był zwycięzcą plebiscytu publiczności 12. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Powróćmy wspomnieniami do tamtych czasów, wyjątkowego filmu oraz kultowej już ścieżki dźwiękowej. Zobacz jak niegdyś wyglądał EwanMcGregor, którego teraz można zobaczyć u Patryka Vegi lub tez Robert Carlyle, który później zyskał sławę dzięki filmowi „Gwiezdne Wrota”. Tego nie można przegapić. Stroje z tamtej epoki mile widziane. Bilety w cenie 20/16 zł do kupienia w kasie oraz on-line: http://amok.gliwice.pl.

Przypominamy fabułę filmu. Późne lata 80, biedna dzielnica Edynburga. Mark Renton należy do grupy narkomanów zażywających głównie heroinę. Handel narkotykami, bójki, kradzieże, napady, AIDS, śmierć noworodka zaniedbanego przez matkę to ich rzeczywistość, choć Renton tak naprawdę mieszka jeszcze z rodzicami. Ma on zamiar skończyć z nałogiem i rozpocząć uczciwe życie szanowanego obywatela. Koledzy, w tym psychopatyczny Begbie, podążają za nim jednak nawet do Londynu, gdzie został agentem wynajmu nieruchomości.

27
reż. Danny Boyle, wyk: Ewan McGregor, EwenBremner, Jonny Lee Miller, Robert Carlyle

Dramat. Kultowy Trainspotting, oparty na powieści Ślepe tory autorstwa Irvine’aWelscha, opowiada o codziennym życiu młodych mieszkańców pogrążonego w kryzysie Edynburga, którzy przed problemami uciekają w świat narkotyków. Jeden z nich, Mark, postanawia zerwać z nałogiem. Wyjeżdża do rodzinnego miasteczka, zakochuje się w dziewczynie i wszystko zapowiada się obiecująco do momentu, gdy odwiedzają go koledzy. Atutem filmu jest kapitalna ścieżka dźwiękowa, na której znalazły się utwory m.in.: Pulp, Blur, Iggy’ego Popa czy Lou Reeda. 

Nagrody: BAFTA Awards 1996 – najlepszy scenariusz; BAFTA Awards, Scotland 1997 – najlepszy film; Seattle International Film Festival 1996 – najlepszy film, reżyser; Warszawski Festiwal Filmowy 1996 – Nagroda Publiczności

Ceny biletów: 20 zł (normalne), 16 zł (ulgowe)

 

T 2: TRAINSPOTTING Wlk.Brytania 2016 (117’)

Reż. Danny Boyle, wyk. Ewan McGregor, Kelly Mcdonald, Jonny Lee Miller Robert Carlye

Dramat. Druga część kultowego filmu z lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona. Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga, heroinowego nałogu i przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem.

Ceny biletów: 18 zł (normalne), 14 zł (ulgowe); ze zniżką T1: 16 zł (normalne), 12 zł (ulgowe), nie dot. taniego wtorku.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl