Śląskie Trendy

Kulig, podpłomyki i warsztaty w skansenie

Moc atrakcji czeka w najbliższą sobotę (23 stycznia 2016), na gości Skansenu w Chorzowie (Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”, ul. Parkowa 25), w tym, jeśli pogoda dopisze, prawdziwy kulig z sankami.

Dla gości, którzy odwiedzą muzeum tego dnia (między godz. 10 a 16), przygotowano wiele niespodzianek. W budynku głównym będzie można wziąć udział w warsztatach wykonywania ozdób z filcu i wikliny oraz przebrać się w strój ludowy w wirtualnej szafie.
W „Starej szkole” belfer opowie, jak niegdyś wyglądały lekcje, a w młynie wodnym z Imielina młynarz poczęstuje pysznymi podpłomykami.
Gdy pogoda dopisze ruszy kulig w godzinach od 12.00 do 14.30. (zbiórka na kulig pod kręgami ogniskowymi. Konie pociągną 4-osobową bryczkę z dopiętymi, trzema parami sanek).
Na chwilę odpoczynku zaprasza również karczma. Zwiedzający będą mogli ogrzać się przy grzańcu lub herbacie i zjeść pyszny żurek bądź bigos.
Dzień zakończy się „Dobranocką w skansenie” – nie tylko dla najmłodszych.
Zgodnie w hasłem zapowiadającym sobotnią imprezę, w tym dniu wszyscy zwiedzający zapłacą za bilet wstępu jedyne 6 zł (cena biletu ulgowego), a dzieci od 3 do 7 lat 1 zł.
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl