Śląskie Trendy

Kreatywny świat technologii

24 i 25 października Centrum Handlowe Europa Centralna zaprasza na finał Festiwalu Nowych Technologii. Na uczestników czekają m.in. długopisy 3D, rozszerzona rzeczywistość, zabawa ze Sphero i wiele innych tech-trendów.

Akcja wystartuje już w sobotę 24 października o godz. 12:00. W jej ramach na terenie Europy Centralnej będzie można odkrywać świat nowoczesnych technologii. – To finał trwającego ponad trzy tygodnie Festiwalu Nowych Technologii – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor marketingu Europy Centralnej. – Na zakończenie chcemy naszym gościom pokazać najnowsze rozwiązania, które zdobywają polskie i zagraniczne rynki. Dziś są czymś wyjątkowym, jednak w perspektywie dwóch, czy trzech lat, mają na dobre wpisać się do kanonu urządzeń zapewniających rozrywkę. Po to, by ich doświadczyć już teraz, warto wybrać się do nas w najbliższy weekend.

Na odwiedzających gliwickie Centrum przy Pszczyńskiej 315 przygotowano specjalne warsztaty z długopisami 3D. Nie zabraknie także okazji do przejażdżki roller coasterem dzięki wykorzystaniu Oculus Rift, czyli specjalnych okularów przenoszących ich posiadacza do alternatywnej rzeczywistości. Niespodzianki przygotowano także dla miłośników technologii augmented reality. Z myślą o całych rodzinach czekają także stanowiska z grami, wykorzystującymi interaktywną kostkę DICE+, czy zdobywającym serca amerykańskich rodzin Sphero, czyli kulą-robotem sterowanym za pomocą smartfona. Dla fanów nauki przygotowano także liczne wyzwania, czekające na stanowisku robotycznym. Będzie można tam nie tylko odkryć możliwości różnych rozwiązań łączących świat automatyki i technologii, ale także poznać na żywo głosowego WooWee Joebota oraz zdalnie sterowanego WooWee Roboraptora. Podczas akcji do wygrania czekają m.in. Lego MindStorms EV3 oraz Sphero 2.0.

Do 25 października w Europie Centralnej można oglądać także wystawę architektury 3D. Można także skorzystać z odwiedzin w kinie 5D. Bilet jest przyznawane za dokonanie zakupów na terenie Centrum za minimum 50 złotych. W specjalnym kinie, oprócz tradycyjnych emocji, będzie można cieszyć się trójwymiarowym obrazem, przestrzenną muzyką, ruchomymi fotelami. Na widzów czekają także liczne efekty specjalne – wśród nich powiew wiatru, błysk światła, dym, czy rozpylanie wody, odczuwalny na nogach efekt myszy, a także liczne zapachy związane z fabułą filmu. Z akcji związanej z kinem 5D będzie można skorzystać do piątku 30 października. W 19ramach przerwy od technologicznych przygód na najmłodszych czeka także kolejna odsłona mini disco. 24 i 25 października ten cykliczny projekt dyskotekowy dla dzieci wystartuje punktualnie o godz. 17:00 na piętrze restauracyjnym. Z myślą o swoich dzieciach Europa Centralna otworzyła także specjalną, darmową przestrzeń, jaką jest sala zabaw. Maluchy mogą z niej korzystać pod opieką osób pełnoletnich.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl