Śląskie Trendy

„Kop – Ciuszek, czyli bajka o Królewnie, co za dużo ciuchów miała”

Jak zmieniłoby się życie Kopciuszka, gdyby w życiu ojca nie pojawiła się Zła Macocha? Na czym polega „CIUCHOFRENIA”? Co w jednej baśni robi Kot w Butach, Szewczyk Dratewka i Czerwony kapturek?  Co się dzieje, gdy król zaciąga kredyt i co oznacza słowo „KONSEKWENCJE”? W niedzielę, 28 listopada w Teatrze Dzieci Zagłębia odbędzie się premiera familijnego spektaklu „Kop-Ciuszek”.

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź po obejrzeniu odmienionej wersji „Kop-Ciuszka” w wydaniu Teatru Dormana. Wielki bal, z okazji 18 urodzin, zakupowe szaleństwo, paryski szyk, ekstrawagancja, najnowsze zakupowe trendy, a zamiast karety z dyni – prawdziwy pokaz mody. Oto nowy, zupełnie inny wymiar  baśni, gdzie znajomo brzmiące imię stanowi jedynie bazę wyjściową dla niespotykanych wariacji, komedii pomyłek i dynamicznych zwrotów akcji. Jest to zgrabnie i z dużą dozą dowcipu opowiedziana historia rozkapryszonej dziewczynki, której ojciec rekompensuje deficyty rodzinne kolejnymi podarunkami. Opowieść dzięki temu staje się przestrogą przed zbyt lekkodusznym i beztroskim odnoszeniem się do prozy życia i dóbr materialnych. Nie można mieć wszystkiego bez ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny. Jest także opowieścią o wartościach, przyjaźni, o dojrzewaniu ale i dojrzałości oraz jak dzięki temu łatwiej poradzić sobie w życiu. A wszystko to splecione w misterne układy choreograficzne i precyzyjny ruch sceniczny, dzięki reżyserowi Witoldowi Jurewiczowi, znanemu nam także z roli tancerza, choreografa, performera, czy wykładowcy Akademii Muzycznej w Łodzi. Całokształt dopełnia inspirowana teledyskami scenografia i kostiumy.

 

Przedstawienie dofinansowane ze środków MKiDN.

Reżyseria: Witold Jurewicz

Scenografia: Maria Kanigowska

Muzyka: Stanisław Rzepiela

Tekst: Grzegorz Reszka

Obsada: Katarzyna Bała, Dominika Dzierżęga, Edyta Dziura, Agata Madejska, Agnieszka Raj-Kubat, Kamil Katolik, Karol Kojkoł, Patrycy Hauke, Stefan Szulc

Najbliższe spektakle:

28.11.2015r. – 17.00 – PREMIERA

01.12.2015r. – 10.00

02.12.2015r. – 10.00, 12.15

03.12.2015r. – 08.00, 10.00, 12.15

 

Miejsce: Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana, Będzin, ul. Teatralna 4

Wiek: spektakl familijny

Ceny biletów: 20zł/18zł/grupowe 15zł

Rezerwacje: (32) 269-89-15

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl