Śląskie Trendy

Koncertowe Igry

12 i 13 maja to dni, które warto zapamiętać – to wtedy studenci przejmują władzę w mieście!

Czwartek rozpocznie się symbolicznym oddaniem władzy nad miastem studentom! O godzinie 16.30 z balkonu gliwickiego Ratusza, z rąk Prezydenta Gliwic Pana Zygmunta Frankiewicza oraz Jego Magnificencji Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Andrzeja Karbownika przekazane zostaną klucze do miasta. Po tym geście studenci z pewnością pokażą miastu kto tu rządzi!

Spod Ratusza wyruszą barwnym korowodem w stronę ulicy Akademickiej, gdzie na Łące Igrowej, czyli placu obok Nowej Hali rozpoczną pierwszy dzień koncertowy. Warto wtedy uzbroić się w cierpliwość – na czas przejścia korowodu zamknięte zostaną ulice: Matejki,Tkacka,Wysoka,Pod murami,Kaczyniec,Górnych Wałów,Świętokrzyska,Al. Korfantego,Dolnych Wałów,Zwycięstwa,Kłodnicka,WrocławskaorazAkademicka.

Korowód przywita zespół Te!Skapsie, a następnie zagrająPoligon nr.4, People of The Haze, Lipali oraz gwiazda wieczoru, LaoChe! Jeśli pogoda dopisze podczas pierwszego koncertu przewidziany jest Wyrzut Kolorów! Planowane rozpoczęcie koncertów o godz. 18.

Finał 59. Edycji Juwenaliów Gliwickich IGRY 2016 z pewnością będziemy pamiętać na długo! Od godziny 17 na scenie rozpoczniemy ostatnie koncerty. Na rozpoczęcie gliwickie akcenty – zwycięzca konkursu na Kapelę Gliwicką – zespół DOVA oraz Wiewiórka na Drzewie. Nie zabraknie także przedstawiciela kultury hip-hopowej – na scenie pojawi się DonGURALesko, następnie organizatorzy przeniosą nas w świat reagge – zagra dla nas Mesajah a finał pełen energii zapewni nam zespół ENEJ! Tradycyjnie, IGRY zakończą się tańcem do nieoficjalnego hymnu Politechniki Śląskiej – TunakaTunTun! Wstęp na koncerty, podobnie jak w czwartek, darmowy!

Chcesz być na bieżąco z informacjami? Obserwuj profil juwenaliów na Facebook’u (fb.com/igry.polsl) oraz Instagramie (instagram.com/igrypolsl). Dołączyć można również do smsowegonewslettera – wystarczy wysłać sms pod numer 4321 (koszt zgodny z taryfą operatora),a  w treści wpisać swoje imię.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl